Հունիսի 19-ին Երևանում տեղի ունեցավ «Անցյալ առաջնորդներ» համաժողովը, որի թեման էր «Գլոբալ հնարավորություններ և մասնագիտական աճ»։ Այս նախաձեռնությունը կազմակերպվել էր «Teach For Armenia»-ի, «EasyPay»-ի և «Business Development Group»-ի համագործակցությամբ։
Համաժողովի նպատակն էր ստեղծել միջավայր, որտեղ պատանիները կարող են փոխանակվել փորձով և ստեղծել նոր գաղափարներ, ինչպես նաև օգնել նրանց տեղեկացված որոշումներ կայացնել իրենց ապագա մասնագիտական ուղիների մասին։
Միջոցառմանը մասնակցում էին շուրջ 70 ուսանող-առաջնորդներ 8-12-րդ դասարաններից, ովքեր ներկայացնում էին Հայաստանի տարբեր տարածաշրջաններ։ Մասնակիցները քննարկեցին որակյալ կրթությունը, կայուն համայնքները, շրջակա միջավայրի պահպանությունը և արժանապատիվ աշխատանքը։ Նրանք նաև մասնակցեցին «աշխարհի սրճարան» քննարկումներին և ուսումնասիրեցին փոփոխական ուսուցման ծրագրեր։ Ուսանողները քննարկեցին նոր մասնագիտությունները, 21-րդ դարի առաջնորդների պահանջվող որակները և արհեստական բանականության կողմից առաջարկվող հնարավորությունները։ Համաժողովը ավարտվեց «Իկիգայ և առաջնորդություն» ինքնակենսագրական վարժությամբ։
EasyPay Հայաստանի առաջատար ֆինտեխ ընկերություններից մեկն է, որի առաքելությունն է հեշտացնել մարդկանց ֆինանսական կյանքը և առաջարկել հեշտ լուծումներ վճարումների և փողի փոխանցումների համար։

19 июня в Ереване состоялась конференция «Будущие лидеры», темой которой были «Глобальные возможности и профессиональный рост». Инициатива была организована в сотрудничестве с «Teach For Armenia», «EasyPay» и «Business Development Group».
Цель конференции заключалась в создании среды, в которой подростки могут обмениваться опытом и генерировать новые идеи, а также помогать им принимать обоснованные решения о своих будущих карьерных путях.
В мероприятии приняли участие около 70 студентов-лидеров из 8-12 классов, представляющих различные регионы Армении. Участники обсуждали качественное образование, устойчивые сообщества, защиту окружающей среды и достойный труд. Они также участвовали в обсуждениях «мирового кафе» и исследовали программы на основе изменений. Студенты обсуждали новые профессии, качества, необходимые для лидеров XXI века, и возможности, предоставляемые искусственным интеллектом. Конференция завершилась упражнением по самооткрытию «Икигай и лидерство».
EasyPay является одной из ведущих финтех-компаний Армении. Ее миссия заключается в том, чтобы облегчить финансовую жизнь людей и предложить простые решения для платежей и переводов денег.