ԱՄՆ SEC-ը առաջարկելու է կրիպտո կանոն, որպեսզի հեշտացնի ստարտափների ֆինանսավորումը
ԱՄՆ-ի արժեթղթերի և բորսաների հանձնաժողովը պատրաստվում է այս ամսվա ընթացքում ներկայացնել իր առաջին մեծ կրիպտո կանոնը, որը նախատեսում է ազատել մի շարք կրիպտո գործունեություններ արժեթղթերի կարգավորումներից:
Այս գաղափարը, որը հայտնի է որպես «Կրիպտո կարգավորում», նախատեսում է ժամանակավոր ազատումներ գրանցման համար, թույլ տալ որոշակի ֆինանսավորում և ստեղծել անվտանգ ապաստան այն թողարկողների համար, որոնք հրաժարվում են ղեկավարական ջանքերից:
SEC-ի նախագահ Պոլ Աթկինսը նշել է, որ այս կանոնը նպատակ ունի աջակցել ԱՄՆ-ի կրիպտո արդյունաբերությանը և ապահովել, որ երկիրը դառնա կրիպտո աշխարհի մայրաքաղաք:
Այս կանոնը, որը նախատեսվում է ներկայացնել հուլիսին, կլինի առաջին կարևոր քայլը SEC-ի կողմից կրիպտո բիզնեսների համար:

Комиссия по ценным бумагам и биржам США готовится в этом месяце представить свое первое крупное крипто правило, которое освободит ряд крипто операций от регулирования ценных бумаг:
Эта идея, известная как «Крипто регулирование», предполагает временные исключения от регистрации, разрешает определенное количество финансирования и создает безопасную гавань для эмитентов, которые отказываются от управленческих усилий:
Председатель SEC Пол Аткинс отметил, что это правило направлено на поддержку криптоиндустрии в США и обеспечение того, чтобы страна стала крипто-столицей мира:
Это правило, которое планируется представить в июле, станет первым важным шагом SEC в поддержку крипто-бизнеса: