ԱՄՆ բանակը REalloys ընկերությանը կենտրոնացրել է իր ջանքերը, որպեսզի վերականգնի ծանր հազվագյուտ երկրաբանական նյութերի մատակարարման շղթան: Ընկերությունը նախատեսում է կառուցել և շահագործել առաջին առևտրային կարևոր հանքանյութերի մշակման օբյեկտը ԱՄՆ ռազմական տեղամասում:
Tooele Army Depot-ում, Յուտա նահանգում, REalloys-ը կկառուցի ծանր հազվագյուտ երկրաբանական նյութերի մշակման համալիր, որը կարող է մաքրել դիսպրոզիում և տերբիում, որոնք օգտագործվում են պաշտպանության համակարգերում:
Այս նախագիծը առաջին անգամ է, երբ առևտրային կարևոր հանքանյութերի մշակումը ինտեգրվում է ԱՄՆ ազգային անվտանգության ենթակառուցվածքին:
Նախագծի մեկնարկը նախատեսվում է 2027 թվականին, իսկ առաջին շահագործման հնարավորությունը՝ 2028 թվականին:

Армия США сделала исторический шаг, чтобы сломить доминирование Китая в редкоземельных элементах
Армия США сосредоточила свои усилия на компании REalloys для восстановления цепочки поставок тяжелых редкоземельных элементов. Компания планирует построить и эксплуатировать первый коммерческий объект по переработке критически важных минералов на военной базе США.
На складе Tooele Army Depot в штате Юта REalloys построит комплекс по переработке тяжелых редкоземельных элементов, способный очищать диспрозий и тербий, которые используются в системах обороны.
Этот проект впервые интегрирует коммерческую переработку критически важных минералов в инфраструктуру национальной безопасности США.