Ակբա բանկը կաջակցի հայկական արտադրանքի արտահանմանը
Ակբա բանկը տեղական արտադրողների զարգացումը խթանելու, աշխարհի տարբեր երկրներում հայկական արտադրանքի արտահանմանը նպաստելու և հայաստանյան բիզնեսի մրցունակության բարձրացմանն աջակցելու նպատակով մինչև սեպտեմբերի 30-ը ներառյալ առաջարկում է Հայաստանում այս պահին գործող արտահանման ֆակտորինգի լավագույն պայմանները։
Ֆակտորինգի տարեկան տոկոսադրույք
• Եվրո` 4.9%
• ԱՄՆ դոլար` 6.9%
Տրամադրման միջնորդավճար
Հաշիվ-ապրանքագրի գումարի 0.3% (նվազագույնը՝ 5000 ՀՀ դրամ):
Առաջարկից կարող են օգտվել Հայաստանում գործող այն կազմակերպությունները, որոնք զբաղվում են ապրանքների կամ ծառայությունների արտահանմամբ:
Ակբա բանկի կողմից տրամադրվող արտահանման ֆակտորինգի միջոցով տեղական արտադրողներն ու ծառայություններ մատուցող կազմակերպություններն իրենց արտադրանքն ու ծառայությունները կկարողանան արտահանել Եվրոպական միության երկրներ, ԱՄԷ, ԱՄՆ, Չինաստան և աշխարհի շատ այլ երկրներ։
Ակբա բանկն այս առաջարկով հայաստանյան ընկերությունների համար հնարավորություն է ստեղծում մեծացնել իրենց մրցունակությունն ու ընդլայնել արտահանման աշխարհագրությունն ամբողջ աշխարհում։

Акба Банк предлагает лучшие условия экспортного факторинга, чтобы поддержать развитие местных производителей и способствовать экспорту армянской продукции в различные страны мира до 30 сентября.
Годовая процентная ставка по факторингу
- Евро — 4.9%
- Доллар США — 6.9%
Комиссия за предоставление
0.3% от суммы счета-фактуры (минимум 5000 драмов).
Воспользоваться предложением могут организации, действующие в Армении и занимающиеся экспортом товаров или услуг.
С помощью экспортного факторинга, предоставляемого Акба Банком, местные производители и компании смогут экспортировать свою продукцию и услуги в страны Европейского Союза, ОАЭ, США, Китай и многие другие страны мира.
Эта инициатива предоставляет армянским компаниям возможность повысить свою конкурентоспособность и расширить географию экспорта по всему миру.