Ակբա բանկը աջակցում է հայկական արտադրանքի արտահանմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. Ակբա բանկը, նպատակ ունենալով աջակցել տեղական արտադրողների զարգացմանը, հայկական արտադրանքի արտահանմանը տարբեր երկրներ և բարձրացնել հայկական բիզնեսի մրցունակությունը, մինչև սեպտեմբերի 30-ը առաջարկում է Հայաստանում գործող լավագույն արտահանման ֆակտորինգի պայմանները.
Ֆակտորինգի տարեկան տոկոսադրույքը կազմում է. եվրոյի համար՝ 4.9%; ԱՄՆ դոլարի համար՝ 6.9%:
Ֆինանսավորման համար հանձնաժողովը կազմում է 0.3% հաշվի-ֆակտուրայի գումարից, սակայն ոչ պակաս, քան 5000 դրամ:
Առաջարկից կարող են օգտվել Հայաստանում գործող կազմակերպությունները, որոնք զբաղվում են ապրանքների կամ ծառայությունների արտահանմամբ:
Ակբա բանկի տրամադրած արտահանման ֆակտորինգի շնորհիվ տեղական արտադրողները և ծառայություններ մատուցող ընկերությունները կարող են արտահանել իրենց արտադրանքը և ծառայությունները Եվրոպական միություն, ԱՄԷ, ԱՄՆ, Չինաստան և բազմաթիվ այլ երկրներ:
Այս առաջարկով Ակբա բանկը ստեղծում է հայկական ընկերությունների համար մրցունակությունը բարձրացնելու և արտահանման աշխարհագրությունը ընդլայնելու հնարավորություն:

ЕРЕВАН, 21 июля. /АРКА/. Акба банк в целях содействия развитию местных производителей, продвижения экспорта армянской продукции в различные страны мира и повышения конкурентоспособности армянского бизнеса до 30 сентября включительно предлагает лучшие на данный момент в Армении условия экспортного факторинга.
Годовая процентная ставка по факторингу: евро — 4,9%; доллар США — 6,9%.
Комиссия за предоставление финансирования: 0,3% от суммы счета-фактуры, но не менее 5000 драмов.
Предложением могут воспользоваться действующие в Армении организации, занимающиеся экспортом товаров или услуг.
Благодаря экспортному факторингу, предоставляемому Акба банком, местные производители и компании, оказывающие услуги, смогут экспортировать свою продукцию и услуги в страны Европейского союза, ОАЭ, США, Китай и многие другие государства мира.
Этим предложением Акба банк создает для армянских компаний возможность повысить свою конкурентоспособность и расширить географию экспорта по всему миру.