Ագարակում, հուլիսի երրորդ կիրակի օրը, նշվեց հանքագործների և մետալուրգների օրը: Այս առթիվ Ագարակյան մետաղական-մոլիբդենային կոմբինատում (ԱՄՄԿ) տեղի ունեցան հանդիսավոր միջոցառումներ, որտեղ ավելի քան 50 աշխատակիցներ ստացան պատվավոր մրցանակներ և շնորհակալագրեր երկարամյա ազնիվ աշխատանքի և բարձր մասնագիտական հմտությունների համար:
ԱՄՄԿ-ի գլխավոր տնօրենը շնորհավորեց աշխատակիցներին մասնագիտական տոնի առթիվ, շնորհակալություն հայտնեց նրանց պատասխանատու աշխատանքի և կոմբինատի զարգացման գործում ունեցած ներդրման համար:
Միջոցառմանը մասնակցեց նաև ԶՄՄԿ-ի գլխավոր տնօրեն Ռոման Худոլին, ով շնորհակալություն հայտնեց կոմբինատի աշխատակիցներին և հանձնեց մրցանակներ:
Ագարակյան մետաղական-մոլիբդենային կոմբինատը հանդիսանում է Մեգրու տարածաշրջանի հիմնական ձեռնարկությունը, որը տարիներ շարունակ սերտ համագործակցում է տեղական ինքնակառավարման մարմինների հետ:

In Agarak, on the third Sunday of July, workers in the mining and metallurgy sector celebrate their professional holiday — Mining and Metallurgy Day. On this occasion, a ceremonial event was held at the Agarak Copper-Molybdenum Combine (AMMC), where over 50 employees were awarded honorary prizes and certificates of appreciation for their long-standing honest work and high professionalism.
The General Director of AMMC congratulated the staff on their professional holiday, thanked them for their responsible attitude towards work and their contribution to the development of the enterprise.
The event was also attended by the General Director of ZMМК, Chairman of the Board of Directors of AMMC Roman Khudoliy, who presented awards to the veterans of the combine.
The Agarak Copper-Molybdenum Combine is a key enterprise in the Meghri region and has been closely cooperating with local self-government bodies for many years.