Ագարակում, հուլիսի երրորդ կիրակի օրը, նշվեց հանքագործների և մետալուրգների օրը: Այս առթիվ Ագարակյան մետաղական-մոլիբդենային կոմբինատում (ԱՄՄԿ) տեղի ունեցան հանդիսավոր միջոցառումներ, որտեղ ավելի քան 50 աշխատակիցներ ստացան պատվավոր մրցանակներ և շնորհակալագրեր երկարամյա ազնիվ աշխատանքի և բարձր մասնագիտական հմտությունների համար:
ԱՄՄԿ-ի գլխավոր տնօրենը շնորհավորեց աշխատակիցներին մասնագիտական տոնի առթիվ, շնորհակալություն հայտնեց նրանց պատասխանատու աշխատանքի և կոմբինատի զարգացման գործում ունեցած ներդրման համար:
Միջոցառմանը մասնակցեց նաև ԶՄՄԿ-ի գլխավոր տնօրեն Ռոման Худոլին, ով շնորհակալություն հայտնեց կոմբինատի աշխատակիցներին և հանձնեց մրցանակներ:
Ագարակյան մետաղական-մոլիբդենային կոմբինատը հանդիսանում է Մեգրու տարածաշրջանի հիմնական ձեռնարկությունը, որը տարիներ շարունակ սերտ համագործակցում է տեղական ինքնակառավարման մարմինների հետ:

В Агараке, в третье воскресенье июля, работники горно-металлургической отрасли отмечают свой профессиональный праздник — День горняка и металлурга. По этому случаю на Агаракском медно-молибденовом комбинате (АММК) состоялись торжественные мероприятия, на которых более 50 работников были отмечены почетными наградами и благодарностями за многолетний добросовестный труд и высокий профессионализм.
Генеральный директор АММК поздравил коллектив с профессиональным праздником, поблагодарил сотрудников за ответственное отношение к работе и вклад в развитие предприятия.
В мероприятии также принял участие генеральный директор ЗММК, председатель Совета директоров АММК Роман Худолий, который вручил награды ветеранам труда комбината.
Агаракский медно-молибденовый комбинат является градообразующим предприятием Мегринского региона и на протяжении многих лет тесно сотрудничает с органами местного самоуправления.