Աբովյանի "ՄուլտիՍթոուն" գործարանի աշխատակիցները, ովքեր 10 օր առաջ մնացել են առանց աշխատանքի, պահանջում են հանդիպել տարածքային քննչական կոմիտեի ղեկավար Вазգեն Բադալյանի հետ: Նրանք հավաքվել են քննչական կոմիտեի շենքի մոտ, սակայն իրավապահները հայտնել են, որ Բադալյանը տեղում չէ:
Աշխատակիցները փորձել են զանգահարել Բադալյանին, սակայն նա հրաժարվել է պատասխանել հարցերին հանրային ձևաչափով, ասելով, որ "եթե հարցեր կան, ապա ավելի ուշ կխոսենք": Աշխատակիցները դժգոհել են, որ նման վերաբերմունքը ստիպում է նրանց գնալ крайահեղ միջոցների, քանի որ խոսքը իրենց ընտանիքների բարեկեցության մասին է:
Նշենք, որ 2026 թվականի հուլիսի 6-ին իրավապահ մարմինները մեծածավալ որոնումներ են իրականացրել "Մուլտի Գրուպ" կոնցեռնի մի շարք ընկերություններում, ինչի արդյունքում "ՄուլտիՍթոուն" գործարանը փակվել է:

Сотрудники завода "МультиСтоун" в Абовяне, оставшиеся без работы 10 дней назад, требуют встречи с руководителем территориального подразделения Следственного комитета Вазгеном Бадаляном. Они собрались у здания Следственного комитета, но правоохранители сообщили, что Бадалян отсутствует.
Рабочие попытались связаться с Бадаляном по телефону, но он отказался отвечать на вопросы в таком формате, заявив: "Если есть вопросы, позже поговорим". Участники акции выразили недовольство таким отношением, утверждая, что это вынуждает их идти на крайние меры, так как речь идет о благополучии их семей.
Напомним, что 6 июля 2026 года правоохранительные органы провели масштабные обыски в компаниях "Мульти Групп", в результате чего завод "МультиСтоун" был закрыт.