Աբովյանի "ՄուլտիՍթոուն" գործարանի աշխատակիցները, ովքեր 10 օր առաջ մնացել են առանց աշխատանքի, պահանջում են հանդիպել տարածքային քննչական կոմիտեի ղեկավար Вазգեն Բադալյանի հետ: Նրանք հավաքվել են քննչական կոմիտեի շենքի մոտ, սակայն իրավապահները հայտնել են, որ Բադալյանը տեղում չէ:
Աշխատակիցները փորձել են զանգահարել Բադալյանին, սակայն նա հրաժարվել է պատասխանել հարցերին հանրային ձևաչափով, ասելով, որ "եթե հարցեր կան, ապա ավելի ուշ կխոսենք": Աշխատակիցները դժգոհել են, որ նման վերաբերմունքը ստիպում է նրանց գնալ крайահեղ միջոցների, քանի որ խոսքը իրենց ընտանիքների բարեկեցության մասին է:
Նշենք, որ 2026 թվականի հուլիսի 6-ին իրավապահ մարմինները մեծածավալ որոնումներ են իրականացրել "Մուլտի Գրուպ" կոնցեռնի մի շարք ընկերություններում, ինչի արդյունքում "ՄուլտիՍթոուն" գործարանը փակվել է:

Employees of the MultiStone Factory in Abovyan, who have been without work for 10 days, are demanding a meeting with the head of the territorial division of the Investigative Committee, Vazgen Badalyan. They gathered outside the Investigative Committee building, but law enforcement officials stated that Badalyan was not present.
The workers attempted to contact Badalyan by phone, but he refused to answer questions in that format, stating, "If there are questions, we will talk later." The participants expressed dissatisfaction with this attitude, claiming that it forces them to take extreme measures as it concerns the well-being of their families.
It is worth noting that on July 6, 2026, law enforcement agencies conducted extensive searches at the companies of the "Multi Group", resulting in the closure of the MultiStone factory.