Ա股 շուկայի թարմացումներ. Մերձավոր Արևելքում լարվածություն և Ֆեդի արձանագրություններ
Ա股 շուկայի ֆյուչերսները երեքշաբթի օրը գրեթե անփոփոխ էին, քանի որ ներդրողները գնահատում էին Մերձավոր Արևելքում աճող լարվածությունը և նավթի գների աճը: Նրանք նաև սպասում էին Ֆեդերալ պահուստային համակարգի վերջին քաղաքականության նիստի արձանագրություններին:
Dow Jones Industrial Average-ի ֆյուչերսները նվազել են 29 միավորով, իսկ S&P 500 և Nasdaq 100 ֆյուչերսները նվազել են մոտ 0.1%-ով:
ԱՄՆ-ն երեքշաբթի երեկոյան սկսեց «ուժեղ հարվածների շարք» Իրանի դեմ, պատասխանելով Հորմուզի նեղուցում երեք առևտրային նավերի վրա իրականացված հարձակումներին: Նախկինում, ԱՄՆ-ի ֆինանսների նախարարությունը չեղարկել էր Իրանի նավթը աշխարհում վաճառելու թույլտվությունը:
Ասիայի առևտրային շուկաները երեքշաբթի օրը նվազել են, քանի որ Մերձավոր Արևելքում աճող լարվածությունը ազդել է ներդրողների տրամադրության վրա:
Իրանի դեմ ԱՄՆ-ի հարվածները, որոնք սկսվել են երեք առևտրային նավերի վրա հարձակումների պատասխան, վտանգում են Մերձավոր Արևելքում fragile հրադադարի պահպանման գործընթացը:
Ներդրողների ուշադրությունը այժմ կենտրոնացած է Ֆեդերալ բաց շուկայի կոմիտեի հունիսի նիստի արձանագրությունների վրա, որոնք սպասվում են չորեքշաբթի օրը:

Обновления фондового рынка: напряженность на Ближнем Востоке и протоколы ФРС
Фьючерсы на фондовом рынке были почти неизменными во вторник, поскольку инвесторы оценивали растущее напряжение на Ближнем Востоке и рост цен на нефть. Они также ожидали протоколов последнего заседания Федеральной резервной системы.
Фьючерсы на индекс Dow Jones Industrial Average упали на 29 пунктов, в то время как фьючерсы на S&P 500 и Nasdaq 100 снизились примерно на 0,1%.
США начали «серии мощных ударов» по Ирану во вторник вечером в ответ на атаки на три торговых судна, проходивших через Ормузский пролив. Ранее Министерство финансов США отозвало лицензию, разрешающую Ирану продавать свою нефть по всему миру.
Азиатские рынки упали в среду, так как растущее напряжение на Ближнем Востоке негативно сказалось на настроении инвесторов.
Удары США по Ирану, начавшиеся в ответ на атаки на три торговых судна, угрожают хрупкому процессу поддержания перемирия на Ближнем Востоке.
Внимание инвесторов теперь сосредоточено на протоколах заседания Федерального открытого рынка за июнь, которые ожидаются в среду.