Խուդաթյանը վստահություն է հայտնել, որ ՏԻՄ ընտրությունների արդյունքները կարտահայտեն քաղաքացիների ազատ կամքը
Լուրեր | 2026/07/03 23:02
ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանն ընդգծել է համայնքների միության հետ համագործակցության կարևորությունը
ՀՀ ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանն այսօր մասնակցել է Հայաստանի համայնքների միության ընդհանուր ժողովին։ Համայնքների միության նախագահ Տիգրան Ավինյանի, Միության գլխավոր տնօրեն Արմեն Հարությունյանի և համայնքապետերի մասնակցությամբ նախ քննարկվել է Միության կողմից վերջին 6 ամսում իրականացված աշխատանքը։
Նախարարը կարևորել է ՏԿԵ նախարարության ու համայնքների միության հետ սերտ համագործակցությունը։ Նախարարի խոսքով Հայաստանի համայնքների միության կանոնադրության փոփոխությանը կնպաստի միության գործունեության արդյունավետության բարձրացմանը և նոր որակի կբարձրացնի միության աշխատանքը։

Khudatyan expresses confidence that the results of the local elections will reflect the free will of citizens
News | 2026/07/03 23:02
Minister of Territorial Administration David Khudatyan emphasized the importance of cooperation with the association of communities
Minister of Territorial Administration David Khudatyan attended a general assembly of the Union of Communities of Armenia today. The meeting was also attended by the President of the Union Tigran Avinyan, the Executive Director of the Union Armen Harutyunyan, and mayors of communities. The activities of the Union over the past six months were discussed.
The minister emphasized the importance of close cooperation between the Ministry of Territorial Administration and the Union of Communities. According to the minister, changes to the Union's charter will contribute to increasing the efficiency of its operations and enhance the quality of the Union's work.