Խոսրով Հարությունյանը՝ ընդդիմության մանդատների մասին
ՀՀ նախկին վարչապետ Խոսրով Հարությունյանը հարց է բարձրացրել, թե ինչ պետք է անեն ընդդիմադիրները, եթե վերցնեն իրենց մանդատները։ Նա նշել է, որ 5 տարվա փորձը չի տվել որևէ կարևոր դաս, և որ ընդդիմությունը պետք է պահանջներ ներկայացնի, որպեսզի կարողանա ազդել քաղաքական գործընթացների վրա։
Հարությունյանը նշել է, որ ընդդիմությունը պետք է ունենա ինստիտուցիոնալ հնարավորություններ, որպեսզի կարողանա մասնակցել քաղաքական որոշումների կայացման գործընթացին։ Նա ընդգծել է, որ մանդատները վերցնելը, առանց պահանջների ներկայացնելու, ոչ մի օգուտ չի տալու։
«Այսօր կենաց-մահու կռիվ էր տրվում 64 մանդատ ստանալու համար, որովհետև 64 մանդատը հնարավորություն էր տալիս սահմանադրական մեծամասնություն ունենալու»,- ասել է նա։

Хосров Харутюнян о мандатах оппозиции
Бывший премьер-министр Армении Хосров Харутюнян поднял вопрос о том, что должны делать оппозиционеры, если они возьмут свои мандаты. Он отметил, что пятилетний опыт не дал никаких важных уроков и что оппозиция должна выдвигать требования, чтобы иметь возможность влиять на политические процессы.
Харутюнян подчеркнул, что оппозиция должна иметь институциональные возможности для участия в процессе принятия политических решений. Он отметил, что получение мандатов без выдвижения требований не принесет никакой пользы.
«Сегодня шла борьба за 64 мандата, потому что 64 мандата давали возможность иметь конституционное большинство», - сказал он.