Խոսրով Հարությունյանը՝ ընդդիմության մանդատների մասին
ՀՀ նախկին վարչապետ Խոսրով Հարությունյանը հարց է բարձրացրել, թե ինչ պետք է անեն ընդդիմադիրները, եթե վերցնեն իրենց մանդատները։ Նա նշել է, որ 5 տարվա փորձը չի տվել որևէ կարևոր դաս, և որ ընդդիմությունը պետք է պահանջներ ներկայացնի, որպեսզի կարողանա ազդել քաղաքական գործընթացների վրա։
Հարությունյանը նշել է, որ ընդդիմությունը պետք է ունենա ինստիտուցիոնալ հնարավորություններ, որպեսզի կարողանա մասնակցել քաղաքական որոշումների կայացման գործընթացին։ Նա ընդգծել է, որ մանդատները վերցնելը, առանց պահանջների ներկայացնելու, ոչ մի օգուտ չի տալու։
«Այսօր կենաց-մահու կռիվ էր տրվում 64 մանդատ ստանալու համար, որովհետև 64 մանդատը հնարավորություն էր տալիս սահմանադրական մեծամասնություն ունենալու»,- ասել է նա։

Former Prime Minister Khosrov Harutyunyan raised the question of what opposition members should do if they take their mandates. He noted that five years of experience has not provided any important lessons, and that the opposition must present demands to have an impact on political processes.
Harutyunyan emphasized that the opposition should have institutional opportunities to participate in the political decision-making process. He stated that taking mandates without presenting demands will yield no benefit.
"Today, there was a life-and-death struggle for 64 mandates because 64 mandates provided the opportunity to have a constitutional majority," he said.