Wildberries-ը հայտարարել է վաճառողներին տրամադրվող փոխհատուցումների մշակման մասին
Wildberries-ի հիմնադիր Տատյանա Կիմը հայտարարել է, որ ընկերությունը մշակում է այն վաճառողների փոխհատուցումների և ֆինանսական աջակցության մեխանիզմները, որոնց ապրանքները պահվել են Էլեկտրոստալի և Կոտովսկի լոգիստիկական կենտրոններում:
Նրա խոսքով՝ չնայած ստեղծված արտակարգ իրավիճակին և կորցրած ապրանքների համար փոխհատուցում տրամադրելու իրավական պարտավորության բացակայությանը, ընկերությունն արդեն գնահատում է վաճառողներին կատարվելիք վճարումների ծավալները և ֆինանսական աջակցության լրացուցիչ միջոցառումները:
Վաճառողների համար նախատեսվող փոխհատուցումների, աջակցության միջոցների և դրանց ստացման կարգի վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվությունը կհրապարակվի վաճառողների պորտալում:
Բացի այդ, Տատյանա Կիմը հայտնել է, որ Wildberries-ը ֆինանսական աջակցություն կտրամադրի նաև լոգիստիկական կենտրոնների վրա հարձակումների հետևանքով զոհվածների ընտանիքներին և տուժածներին: Զոհվածների ընտանիքները կստանան 2 միլիոն ռուբլի, իսկ ծանր վիճակում գտնվող տուժածները՝ 1 միլիոն ռուբլի:

Wildberries Announces Development of Compensation for Sellers
Wildberries founder Tatyana Kim announced that the company is developing mechanisms for compensation and financial support for sellers whose products were stored in the Elektrostal and Kotovsk logistics centers:
According to her, despite the emergency situation and the lack of legal obligation to compensate for lost goods, the company is already assessing the volume of payments to sellers and additional financial support measures:
Detailed information on compensation for sellers, support measures, and the procedure for receiving them will be published on the seller portal:
Additionally, Tatyana Kim stated that Wildberries will also provide financial assistance to the families of the deceased and those affected by the attacks on the logistics centers. Families of the deceased will receive 2 million rubles, while those in serious condition will receive 1 million rubles: