Վеликобритանի դեսպանությունը Հայաստանում հայտարարեց, որ երկիրը պատրաստ է աջակցել Հայաստանի պաշտպանության նախարարությանը բարեփոխումների գործընթացում: Դեսպան Ալեքսանդրա Քոուլը նշել է, որ այս շաբաթ անցկացված "Համակարգի կառուցման" դասընթացը կարևոր է, քանի որ մասնակիցները կարող են կիրառել ձեռք բերած գիտելիքները իրենց թիմերում:
Դասընթացը, որը տեղի ունեցավ հունիսի 29-ից հուլիսի 3-ը, կազմակերպվել էր բրիտանական մասնագետների կողմից, և մասնակցել են պաշտպանության ոլորտի մասնագետներ տարբեր ոլորտներից:
Վеликобритանի աջակցությունը Հայաստանի պաշտպանության նախարարությանը սկսվել է 2023 թվականից, և նպատակն է բարեփոխել պաշտպանական համակարգը, ամրապնդել ներքին վերահսկողությունը և բարձրացնել հանրության վստահությունը:

Великобритания рада поддержать Минобороны Армении
Посольство Великобритании в Армении заявило, что страна готова поддержать Министерство обороны Армении в процессе реформ. Посол Александра Коул отметила, что недавний курс "Построение честности" важен, так как участники смогут применить полученные знания в своих командах.
Курс, который проходил с 29 июня по 3 июля, был организован британскими экспертами и включал специалистов из различных областей оборонного сектора.
Поддержка Великобритании Министерству обороны Армении началась в 2023 году и направлена на реформирование оборонной системы, укрепление внутреннего контроля и повышение доверия общественности.