USCIB-ը գործարար պատվիրակություն կուղարկի Հայաստան COP17-ի համար
Հայաստանի դեսպանությունում ԱՄՆ-ում տեղի ունեցավ հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվեցին համագործակցության հնարավորությունները Հայաստանի և ԱՄՆ-ի միջազգային բիզնեսի խորհրդի (USCIB) միջև: Դեսպան Նարեկ Մկրտչյանը հանդիպեց USCIB-ի գլոբալ նախաձեռնությունների ավագ փոխնախագահ Քրիստեն Կաուֆմանի և շրջակա միջավայրի և կայուն զարգացման հարցերով ավագ տնօրենի Ագնես Ուինբլադի հետ:
Հանդիպման ընթացքում խոսվեց USCIB-ի գործարար պատվիրակության մասնակցության մասին ՀԲԿ17-ի (COP17) 17-րդ կոնֆերանսին, որը տեղի կունենա հոկտեմբերին Հայաստանում:
Մկրտչյանը ներկայացրեց Հայաստանի կառավարության իրականացվող տնտեսական բարեփոխումները, ներդրումային միջավայրի բարելավման քայլերը և միջազգային բիզնես շրջանակների հետ համագործակցության խորացման կարևորությունը:

В посольстве Армении в США состоялась встреча, на которой обсуждались возможности сотрудничества между Арменией и Советом США по международному бизнесу (USCIB). Посол Армении в США Нарек Мкртчян встретился с старшим вице-президентом USCIB по глобальным инициативам Кристен Кауфман и старшим директором по вопросам окружающей среды и устойчивого развития Агнес Уинблад.
На встрече также обсуждалось участие бизнес-делегации USCIB в 17-й Конференции сторон Конвенции ООН о биологическом разнообразии (COP17), которая пройдет в октябре в Армении.
Мкртчян представил экономические реформы, проводимые правительством Армении, шаги по улучшению инвестиционного климата и подчеркнул важность углубления сотрудничества с международными деловыми кругами.