Թուրքիայի մաքսային համակարգում ներդրվել է Հայաստանի պաշտոնական կոդը
Թուրքական իշխանական «Sabah» թերթի կայքը հայտնում է, որ Թուրքիայի առևտրի նախարարությունը Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի շրջանակում իրականացրել է մաքսային համակարգի տեխնիկական կարգավորում։
Ըստ դրա՝ 3-րդ երկրների միջոցով Հայաստանի հետ իրականացվող ներմուծման, արտահանման և տարանցիկ գործարքների մաքսային հայտարարագրերում կարող է այսուհետև կիրառվել Հայաստանի պաշտոնական կոդը՝ «077»-ը։ Համապատասխան փոփոխություններն արդեն կատարվել են Թուրքիայի մաքսային (BILGE) համակարգում:
Այս գործընթացի շրջանակում հնարավոր կլինի Թուրքիայից երրորդ երկիր, իսկ այնտեղից Հայաստան ուղարկվող ապրանքների վերջնական նպատակակետը կամ ծագումը նշել որպես «Հայաստան/Թուրքիա»։

Сайт турецкой газеты «Sabah» сообщает, что Министерство торговли Турции провело техническую настройку таможенной системы в рамках процесса нормализации отношений с Арменией.
Согласно этому, в таможенных декларациях для импорта, экспорта и транзитных операций с Арменией через третьи страны теперь может использоваться официальный код Армении — «077». Соответствующие изменения уже внесены в таможенную систему Турции (BILGE).
В рамках этого процесса будет возможно указывать конечный пункт назначения или происхождения товаров, отправляемых из Турции в третью страну и оттуда в Армению, как «Армения/Турция».