ԵՐԵՎԱՆ, 10 հուլիսի։ /ԱՌԿԱ/ Ֆիզիկական և իրավաբանական անձինք կարող են մինչև 2026 թվականի սեպտեմբերի 9-ը ձեռք բերել Յունիբանկի նոր թողարկման սովորական բաժնետոմսեր՝ 390 դրամով մեկ բաժնետոմսի համար: Ներդրումների նվազագույն չափը կազմում է 1,014,000 դրամ:
Յունիբանկի բաժնետերերը կարող են ստանալ եկամուտ, ինչպես նաև բաժնետոմսերի արժեքի աճի շնորհիվ, այնպես էլ դիվիդենտների տեսքով: 2015 թվականի IPO-ից ի վեր, բաժնետոմսերի արժեքը աճել է մոտ 70%: Դիվիդենտների չափը նույնպես աճում է:
Յունիբանկը նաև թողարկում է 9 միլիարդ դրամ արժողությամբ անվերջ դրամային պարտատոմսեր, որոնք հասանելի են բոլոր բաժնետերերին: Առաջին 36 ամիսների ընթացքում պարտատոմսերի տարեկան եկամտաբերությունը կազմում է 13.25%:
Յունիբանկի նախագահ Մեսրոպ Ակոպյանը նշեց, որ այս անգամ նրանք ներկայացնում են նոր гибրիդային ներդրումային ապրանք, որը թույլ է տալիս միաժամանակ ձեռք բերել բաժնետոմսեր և բարձր եկամտաբերությամբ պարտատոմսեր:
2025 թվականի արդյունքներով, Յունիբանկը ստացել է 9.8 միլիարդ դրամ մաքուր շահույթ, իսկ բանկի ակտիվները մոտեցել են 400 միլիարդ դրամի:
Յունիբանկը շարունակաբար ներդրումներ է կատարում թվային տեխնոլոգիաների զարգացման մեջ:
Միջազգային վարկանիշային գործակալություն Moody’s Ratings-ը հաստատել է Յունիբանկի երկարաժամկետ վարկանիշը:

Become a Shareholder of Unibank and Take Advantage of a Profitable Investment Offer
YEREVAN, July 10. /ARKA/. Individuals and legal entities can purchase ordinary shares of the new issue of Unibank at a placement price of 390 AMD per share until September 9, 2026. The minimum investment amount is 1,014,000 AMD.
Unibank shareholders can earn income through potential stock price appreciation and dividends. Since the IPO in 2015, the bank's stock price has increased by about 70%.
Unibank is also issuing perpetual AMD bonds worth 9 billion AMD, available to all bank shareholders. The coupon yield of the bonds for the first 36 months is 13.25% per annum.
Unibank's Chairman Mesrop Akopyan noted that they are introducing a new hybrid investment product that allows investors to acquire both shares and high-yield perpetual bonds simultaneously.
As of the end of 2025, Unibank reported a net profit of 9.8 billion AMD, with total assets nearing 400 billion AMD.