ԵՐԵՎԱՆ, 10 հուլիսի։ /ԱՌԿԱ/ Ֆիզիկական և իրավաբանական անձինք կարող են մինչև 2026 թվականի սեպտեմբերի 9-ը ձեռք բերել Յունիբանկի նոր թողարկման սովորական բաժնետոմսեր՝ 390 դրամով մեկ բաժնետոմսի համար: Ներդրումների նվազագույն չափը կազմում է 1,014,000 դրամ:
Յունիբանկի բաժնետերերը կարող են ստանալ եկամուտ, ինչպես նաև բաժնետոմսերի արժեքի աճի շնորհիվ, այնպես էլ դիվիդենտների տեսքով: 2015 թվականի IPO-ից ի վեր, բաժնետոմսերի արժեքը աճել է մոտ 70%: Դիվիդենտների չափը նույնպես աճում է:
Յունիբանկը նաև թողարկում է 9 միլիարդ դրամ արժողությամբ անվերջ դրամային պարտատոմսեր, որոնք հասանելի են բոլոր բաժնետերերին: Առաջին 36 ամիսների ընթացքում պարտատոմսերի տարեկան եկամտաբերությունը կազմում է 13.25%:
Յունիբանկի նախագահ Մեսրոպ Ակոպյանը նշեց, որ այս անգամ նրանք ներկայացնում են նոր гибրիդային ներդրումային ապրանք, որը թույլ է տալիս միաժամանակ ձեռք բերել բաժնետոմսեր և բարձր եկամտաբերությամբ պարտատոմսեր:
2025 թվականի արդյունքներով, Յունիբանկը ստացել է 9.8 միլիարդ դրամ մաքուր շահույթ, իսկ բանկի ակտիվները մոտեցել են 400 միլիարդ դրամի:
Յունիբանկը շարունակաբար ներդրումներ է կատարում թվային տեխնոլոգիաների զարգացման մեջ:
Միջազգային վարկանիշային գործակալություն Moody’s Ratings-ը հաստատել է Յունիբանկի երկարաժամկետ վարկանիշը:

Станьте акционером Юнибанка и воспользуйтесь выгодным инвестиционным предложением
ЕРЕВАН, 10 июля. /АРКА/. Физические и юридические лица могут до 9 сентября 2026 года приобрести обыкновенные акции нового выпуска Юнибанка по цене размещения 390 драмов РА за акцию. Минимальный объем инвестиций составляет 1 014 000 драмов РА.
Акционеры Юнибанка могут получать доход как за счет потенциального роста стоимости акций, так и в виде дивидендов. С момента проведения IPO в 2015 году стоимость акций Банка выросла примерно на 70%.
Юнибанк также проводит размещение бессрочных драмовых облигаций объемом 9 миллиардов драмов РА, доступных всем акционерам Банка. Купонная доходность облигаций в течение первых 36 месяцев составляет 13,25% годовых.
Председатель Правления Юнибанка Месроп Акопян отметил, что они представляют новый гибридный инвестиционный продукт, позволяющий одновременно приобрести акции и бессрочные облигации с высокой доходностью.
По итогам 2025 года Юнибанк получил 9,8 миллиарда драмов РА чистой прибыли, а активы Банка приблизились к 400 миллиардам драмов РА.