Ստացեք բաժնետեր Յունիբանկում և օգտվեք շահավետ ներդրումային առաջարկից
ԵՐԵՎԱՆ, 10 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. Ֆիզիկական և իրավաբանական անձինք մինչև 2026 թվականի սեպտեմբերի 9-ը կարող են ձեռք բերել Յունիբանկի նոր թողարկման սովորական բաժնետոմսեր 390 դրամով մեկ բաժնետոմսի համար: Ընդհանուր թողարկման ծավալը կազմում է 3.9 միլիարդ դրամ, նվազագույն ներդրման չափը՝ 1,014,000 դրամ:
Յունիբանկի բաժնետերերը կարող են ստանալ եկամուտ ինչպես բաժնետոմսերի արժեքի աճի, այնպես էլ դիվիդենտների միջոցով: 2015 թվականին IPO-ից ի վեր, բաժնետոմսերի արժեքը աճել է մոտ 70%: Դիվիդենտների ծավալը նույնպես աճում է՝ 2023 թվականին բաժնետերերին վճարվել է 4.1 միլիարդ դրամ, 2024 թվականին՝ 7.8 միլիարդ դրամ, իսկ 2025 թվականին՝ 9.3 միլիարդ դրամ:
Յունիբանկը նաև թողարկում է անվերջ դրամային պարտատոմսեր 9 միլիարդ դրամի ծավալով, որոնք հասանելի են բոլոր բաժնետերերին՝ անկախ նրանց բաժնետոմսերի դասից: Պարտատոմսերի կուպոնային եկամտաբերությունը առաջին 36 ամիսների ընթացքում կազմում է 13.25% տարեկան:
Բաժնետերերին, ովքեր ձեռք են բերում բաժնետոմսեր, անվճար տրամադրվում են Visa կամ Mastercard պրեմիում քարտեր:
Յունիբանկի ղեկավար Մեսրոպ Ակոպյանը նշել է, որ նախկին բաժնետոմսերի հաջող թողարկումը վկայում է ներդրողների վստահության մասին բանկի զարգացման ռազմավարության նկատմամբ:
2025 թվականի վերջի դրությամբ Յունիբանկը ստացել է 9.8 միլիարդ դրամ մաքուր շահույթ, իսկ բանկի ակտիվները մոտեցել են 400 միլիարդ դրամի:
Յունիբանկը շարունակում է ակտիվորեն ներդրումներ կատարել թվային տեխնոլոգիաների և արհեստական բանականության լուծումների զարգացման մեջ:
Միջազգային վարկանիշային գործակալություն Moody’s Ratings-ը հաստատել է Յունիբանկի երկարաժամկետ վարկանիշը:

Become a Shareholder of Unibank and Take Advantage of a Profitable Investment Offer
YEREVAN, July 10. /ARKA/. Individuals and legal entities can purchase ordinary shares of Unibank's new issue at a placement price of 390 AMD per share until September 9, 2026. The total volume of the current issue is 3.9 billion AMD, with a minimum investment amount of 1,014,000 AMD.
Unibank shareholders can earn income from both the potential growth in the value of shares and in the form of dividends. Since the IPO in 2015, the value of the Bank's shares has increased by approximately 70%. The volume of dividends paid to shareholders is also growing: in 2023, 4.1 billion AMD was paid, in 2024 - 7.8 billion AMD, and in 2025 - already 9.3 billion AMD.
At the same time, Unibank is conducting the placement of perpetual AMD bonds with a volume of 9 billion AMD, available to all Bank shareholders regardless of the class of shares they own. The coupon yield of the bonds for the first 36 months is 13.25% per annum.
Depending on the volume of shares purchased, Unibank shareholders will receive premium Visa or Mastercard cards for free.
Unibank's Chairman Mesrop Akopyan noted that the successful placement of previous issues of Unibank shares indicates investor confidence in the chosen development strategy.
By the end of 2025, Unibank earned a net profit of 9.8 billion AMD, and the Bank's assets approached 400 billion AMD.
Unibank continues to actively invest in the development of digital technologies and artificial intelligence-based solutions.