Ստացեք բաժնետեր Յունիբանկում և օգտվեք շահավետ ներդրումային առաջարկից
ԵՐԵՎԱՆ, 10 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. Ֆիզիկական և իրավաբանական անձինք մինչև 2026 թվականի սեպտեմբերի 9-ը կարող են ձեռք բերել Յունիբանկի նոր թողարկման սովորական բաժնետոմսեր 390 դրամով մեկ բաժնետոմսի համար: Ընդհանուր թողարկման ծավալը կազմում է 3.9 միլիարդ դրամ, նվազագույն ներդրման չափը՝ 1,014,000 դրամ:
Յունիբանկի բաժնետերերը կարող են ստանալ եկամուտ ինչպես բաժնետոմսերի արժեքի աճի, այնպես էլ դիվիդենտների միջոցով: 2015 թվականին IPO-ից ի վեր, բաժնետոմսերի արժեքը աճել է մոտ 70%: Դիվիդենտների ծավալը նույնպես աճում է՝ 2023 թվականին բաժնետերերին վճարվել է 4.1 միլիարդ դրամ, 2024 թվականին՝ 7.8 միլիարդ դրամ, իսկ 2025 թվականին՝ 9.3 միլիարդ դրամ:
Յունիբանկը նաև թողարկում է անվերջ դրամային պարտատոմսեր 9 միլիարդ դրամի ծավալով, որոնք հասանելի են բոլոր բաժնետերերին՝ անկախ նրանց բաժնետոմսերի դասից: Պարտատոմսերի կուպոնային եկամտաբերությունը առաջին 36 ամիսների ընթացքում կազմում է 13.25% տարեկան:
Բաժնետերերին, ովքեր ձեռք են բերում բաժնետոմսեր, անվճար տրամադրվում են Visa կամ Mastercard պրեմիում քարտեր:
Յունիբանկի ղեկավար Մեսրոպ Ակոպյանը նշել է, որ նախկին բաժնետոմսերի հաջող թողարկումը վկայում է ներդրողների վստահության մասին բանկի զարգացման ռազմավարության նկատմամբ:
2025 թվականի վերջի դրությամբ Յունիբանկը ստացել է 9.8 միլիարդ դրամ մաքուր շահույթ, իսկ բանկի ակտիվները մոտեցել են 400 միլիարդ դրամի:
Յունիբանկը շարունակում է ակտիվորեն ներդրումներ կատարել թվային տեխնոլոգիաների և արհեստական բանականության լուծումների զարգացման մեջ:
Միջազգային վարկանիշային գործակալություն Moody’s Ratings-ը հաստատել է Յունիբանկի երկարաժամկետ վարկանիշը:

Станьте акционером Юнибанка и воспользуйтесь выгодным инвестиционным предложением
ЕРЕВАН, 10 июля. /АРКА/. Физические и юридические лица могут до 9 сентября 2026 года приобрести обыкновенные акции нового выпуска Юнибанка по цене размещения 390 драмов РА за акцию. Объем текущего выпуска составляет 3,9 млрд драмов РА, минимальный объем инвестиций — 1 014 000 драмов РА.
Акционеры Юнибанка могут получать доход как за счет потенциального роста стоимости акций, так и в виде дивидендов. С момента проведения IPO в 2015 году стоимость акций Банка выросла примерно на 70%. Растет и объем дивидендов, выплачиваемых акционерам: по итогам 2023 года было выплачено 4,1 млрд драмов, по итогам 2024 года — 7,8 млрд драмов, а по итогам 2025 года — уже 9,3 млрд драмов.
Одновременно Юнибанк проводит размещение бессрочных драмовых облигаций объемом 9 млрд драмов РА, доступных всем акционерам Банка независимо от класса принадлежащих им акций. Купонная доходность облигаций в течение первых 36 месяцев составляет 13,25% годовых.
В зависимости от объема приобретенных акций акционерам Юнибанка бесплатно предоставляются премиальные карты Visa или Mastercard.
Председатель Правления Юнибанка Месроп Акопян отметил, что успешное размещение предыдущих выпусков акций свидетельствует о доверии инвесторов к выбранной стратегии развития.
По итогам 2025 года Юнибанк получил 9,8 млрд драмов РА чистой прибыли, а активы Банка приблизились к 400 млрд драмов РА.
Юнибанк продолжает активно инвестировать в развитие цифровых технологий и решений на основе искусственного интеллекта.