S&P 500 և Nasdaq ֆյուչերսները շարունակվում են աճել՝ ուժեղ շաբաթից հետո Վոլ Սթրիթում
Ֆյուչերսները խառն էին կիրակի երեկոյան՝ Վոլ Սթրիթում ուժեղ շաբաթից հետո, որը Դոու Ջոնսի արդյունաբերական միջինին հասավ ռեկորդային բարձրության:
30-պայմանագրային ֆյուչերսները նվազեցին 28 միավորով, 0.1%-ով: S&P 500 ֆյուչերսները աճեցին 0.4%-ով, իսկ Nasdaq-100 ֆյուչերսները բարձրացան 1.3%-ով:
Ասիա-Խաղաղօվկիանոսյան շուկաները պատրաստվում էին խառն վիճակում գործել երկուշաբթի, քանի որ ներդրողները վերանայում են արհեստական բանականության վրա հիմնված խաղերը, իսկ ուշադրությունը կենտրոնանում է Ֆեդերալ Reserve-ի հունիսի նիստի արձանագրությունների վրա, որոնք նախատեսվում է հրապարակել այս շաբաթ:
Ճապոնիայի հիմնական Nikkei 225-ը բացվեց հարթ, մինչդեռ Topix-ը ավելացավ 0.2%-ով: Հարավային Կորեայի Kospi-ն ավելացավ 0.61%-ով, մինչդեռ փոքր կապիտալ Kosdaq-ը նվազեց 1%-ով: Ավստրալիայի հիմնական S&P/ASX 200-ը նվազեց 0.23%-ով:
Ճապոնական իենը առևտրի մեջ էր 161.54 ԱՄՆ դոլարի դիմաց, անցյալ շաբաթ նվազելով 40 տարվա ցածր մակարդակի:
Հարավային Կորեայի won-ը նվազեց մոտ 0.25%-ով՝ 1532.82 դոլարի դիմաց:
Հոնկոնգի Hang Seng-ի ֆյուչերսները վերջին անգամ առևտրի մեջ էին 23,253, նախորդ փակման 23,350.03-ից ցածր:
Դոուն անցյալ շաբաթ աճեց մոտ 2%-ով, մոտենալով 53,000-ի, որը երբեք չի հասել: S&P 500-ը և Nasdaq Composite-ը նույնպեսSharp աճեր ունեցան անցյալ շաբաթ՝ համապատասխանաբար 1.8% և 2.1%:
Այս աճերը տեղի ունեցան, երբ սեմիկանչերները՝ շուկայի աճի հիմնական շարժիչ ուժը, անցյալ շաբաթ նվազեցին, իսկ ներդրողները նվազեցրեցին իրենց մասնակցությունը չիպ արտադրողներին:
Mark Newton-ը, Fundstrat-ի տեխնիկական ռազմավարության ղեկավար, նշեց, որ «մասնաճյուղի լայնացումը մեծ դրական է, քանի որ ֆինանսական, առողջապահական և արդյունաբերական ոլորտները բոլորն էլ փակվեցին նոր շաբաթական ռեկորդային բարձրությունների վրա»: Նա սպասում է, որ S&P 500-ը կհասնի 8,000-ին օգոստոսի կեսերին:
Այս շաբաթ ներդրողները ուշադրություն կդարձնեն Ֆեդերալ Reserve-ին, քանի որ հունիսի նիստի արձանագրությունները նախատեսվում են հրապարակել:

Фьючерсы на S&P 500 и Nasdaq продолжают расти после сильной недели на Уолл-Стрит
Фьючерсы были смешанными в воскресенье вечером после сильной недели на Уолл-Стрит, которая привела к рекордным высотам для индекса Доу Джонса.
Фьючерсы на 30-акционный индекс упали на 28 пунктов, 0,1%. Фьючерсы на S&P 500 выросли на 0,4%, в то время как фьючерсы на Nasdaq-100 увеличились на 1,3%.
Азиатско-Тихоокеанские рынки готовились к смешанным торгам в понедельник, так как инвесторы пересматривают игры, связанные с искусственным интеллектом, с акцентом на протоколы заседания Федеральной резервной системы за июнь, которые должны быть опубликованы на этой неделе.
Японский индекс Nikkei 225 открылся без изменений, в то время как Topix вырос на 0,2%. Южнокорейский Kospi увеличился на 0,61%, в то время как малый индекс Kosdaq снизился на 1%. Австралийский индекс S&P/ASX 200 упал на 0,23%.
Японская иена торговалась на уровне 161,54 за доллар США после снижения до 40-летнего минимума по отношению к доллару на прошлой неделе.
Южнокорейская вона ослабла примерно на 0,25% до 1532,82 за доллар после начала 24-часовой торговли.
Фьючерсы на индекс Гонконга Hang Seng в последний раз торговались на уровне 23,253, ниже предыдущего закрытия 23,350,03.
Индекс Доу вырос почти на 2% на прошлой неделе, приблизившись к 53,000, уровню, которого он никогда не достигал. S&P 500 и Nasdaq Composite также показали резкий рост на прошлой неделе, увеличившись на 1,8% и 2,1% соответственно.
Эти достижения произошли даже несмотря на то, что полупроводники, которые были движущей силой многих рыночных достижений в этом году, ослабли на прошлой неделе, так как инвесторы уменьшили свою долю в производителях чипов.
Марка Ньютона, главы технической стратегии Fundstrat, отметил, что «широкое разнообразие в ротации секторов является большим положительным моментом, так как финансовый, медицинский и промышленный секторы все закрылись на новых рекордных уровнях на этой неделе». Он ожидает, что S&P 500 достигнет 8,000 к середине августа.
На этой неделе трейдеры обратят внимание на Федеральную резервную систему, так как протоколы заседания за июнь, первое под руководством нового председателя Кевина Уорша, должны быть опубликованы в среду.