Ռուսաստանի կողմից Կիևի վրա իրականացված զանգվածային հարձակումը հանգեցրել է առնվազն 27 մարդու մահվան և վնասել է բնակելի շենքեր մի շարք շրջաններում։ Սա տարվա ընթացքում Կիևի վրա իրականացված ամենամեծ հարձակումներից մեկն է։ ԱՄՆ-ի օրենսդիրները, այդ թվում՝ Ջո Ուիլսոնը և Դոն Բեյկոնը, պահանջում են ավելի խիստ պատժամիջոցներ և ավելի արագ ռազմական օգնություն, քննադատելով Թրամփի վարչակազմի գործողությունները Ռուսաստանի նկատմամբ։
Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին կրկին կոչ է անում Վաշինգտոնին աջակցել Ուկրաինայում Patriot հրթիռային համակարգերի արտադրությանը, քանի որ ՆԱՏՕ-ի առաջնորդները պատրաստվում են հանդիպել Թուրքիայում։
Ռուսաստանի հարձակումը Կիևի վրա նորից բարձրացրել է պահանջները ԱՄՆ-ում և Եվրոպայում Ռուսաստանի նկատմամբ ռազմական և տնտեսական միջոցների խստացման համար։

Россия усиливает удары по Киеву перед саммитом НАТО
Массированный удар России по Киеву привел к гибели как минимум 27 человек и повреждению жилых зданий в нескольких районах. Это одна из крупнейших атак на столицу в этом году. Законодатели США от обеих партий, включая Джо Уилсона и Дона Бейкона, призвали к более жестким санкциям и более быстрой военной помощи, критикуя темпы администрации Трампа в отношении России.
Президент Украины Владимир Зеленский вновь призвал Вашингтон помочь Украине в создании систем противовоздушной обороны Patriot, поскольку лидеры НАТО готовятся встретиться в Турции.
Российская атака на Киев вновь подняла требования в США и Европе о более жестких военных и экономических мерах против Москвы.