Ռուսաստանը աջակցում է հայ-ադրբեջանական կարգավորմանը
Ռուսաստանը պատրաստ է աջակցել հայ-ադրբեջանական կարգավորմանը։ Մոսկվայում Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ հանդիպման ժամանակ ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը նշել է, որ Ռուսաստանը շարունակելու է աջակցել Հայաստանի և Ադրբեջանի հարաբերությունների համապարփակ կարգավորմանը՝ հիմնված 2020 և 2022 թվականների եռակողմ պայմանավորվածությունների վրա։
«Մենք պատրաստ ենք Բաքվին և Երևանին օգնություն ցուցաբերել տրանսպորտային ու տնտեսական հաղորդակցությունների ապաշրջափակման և հումանիտար հարցերի լուծման գործում»,- ընդգծել է Լավրովը։

Россия готова поддержать армяно-азербайджанское урегулирование. На встрече в Москве с министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым министр иностранных дел России Сергей Лавров заявил, что Россия продолжит поддерживать комплексное урегулирование отношений между Арменией и Азербайджаном на основе трехсторонних соглашений 2020 и 2022 годов.
«Мы готовы оказать помощь Баку и Еревану в разблокировке транспортных и экономических коммуникаций и решении гуманитарных вопросов», - подчеркнул Лавров.