Polymarket-ը սկսել է ԱՄՆ-ում մեծ մարքեթինգային արշավ, որը ներառում է ազդեցիկ մարքեթինգ և համագործակցություններ մեծ սպորտային թիմերի, Major League Baseball-ի և լրատվական կազմակերպությունների, ինչպիսիք են CNBC և CNN:
Polymarket-ը սկսել է իր ԱՄՆ-ում վերականգնման գործընթացը դեկտեմբերին՝ CFTC-ի վերահսկողության տակ գտնվող մոբիլային հավելվածով, որը թույլ է տալիս օգտվողներին իրական գումարով խաղադրույքներ կատարել սպորտային իրադարձությունների վրա:
Ըստ Associated Press-ի, Polymarket-ը աշխատում է սոցիալական մեդիայի ազդեցիկ անձանց հետ, որպեսզի ստեղծի վիրուսային մարքեթինգ TikTok-ում և այլ հարթակներում:
Dan Lee-ն, Polymarket-ի ԱՄՆ-ի գործողությունների ղեկավար, ասել է, որ ընկերությունը քայլեր է ձեռնարկում իր վստահելիությունը հաստատելու համար:
Polymarket-ը չորս տարի առաջ համաձայնել էր դադարեցնել ԱՄՆ-ի հաճախորդներին սպասարկելը՝ CFTC-ի հետ $1.4 միլիոն դոլարի համաձայնագրի շրջանակներում:
2024 թվականի վերջերին, ԱՄՆ-ի իրավապահ մարմինները ներխուժել են Polymarket-ի CEO Shayne Coplan-ի տուն՝ հետաքննություն կատարելու նպատակով, թե արդյոք պլատֆորմը շարունակել է սպասարկել ԱՄՆ-ի օգտվողներին:

Polymarket mounts a major comeback campaign in the U.S.
Polymarket has launched a major marketing campaign in the U.S., including influencer-driven marketing and partnerships with major sports teams, Major League Baseball, and news outlets like CNBC and CNN:
Polymarket began its U.S. rehabilitation in December with a CFTC-supervised mobile app that allows users to bet real money on sports events:
According to the Associated Press, Polymarket is working with social media influencers to create viral marketing on TikTok and other platforms:
Dan Lee, head of U.S. operations at Polymarket, stated that the company is taking steps to establish its trustworthiness:
Four years ago, Polymarket agreed to stop serving U.S. customers as part of a $1.4 million settlement with the CFTC:
In late 2024, federal law enforcement officials raided Polymarket CEO Shayne Coplan's home as part of an investigation into whether the platform continued to serve U.S. users: