Նյու Հեմփշիրը հրաժարվել է $100 միլիոն բիթքոինով ապահովված պարտատոմսի նախագծից: Նահանգի գործադիր խորհուրդը մերժեց նախագիծը 3-2 ձայներով:
Վերջին պահին Նյու Հեմփշիրը հրաժարվել է groundbreaking նախաձեռնությունից, որը նախատեսում էր, որ առաջին անգամ պետական մարմնի կողմից թողարկված բիթքոինով ապահովված պարտատոմսը կդառնա:
Մի քանի ամիս անց, երբ Moody's Ratings-ը պարտատոմսին Ba2 վարկանիշ տվեց, Նյու Հեմփշիրի գործադիր խորհուրդը, որը վերանայում է նահանգի ֆինանսական կարևոր գործողությունները, մերժեց նախագիծը 3-2 ձայներով՝ կողմ կանգնելով նրանց, ովքեր մտահոգված էին նահանգի ֆինանսական հեղինակությամբ:
Այս ֆինանսական գործիքը պետք է թողարկվեր Նյու Հեմփշիրի Բիզնեսի ֆինանսավորման իշխանության կողմից, որը կապվում էր բիթքոինով մայնինգ և տվյալների կենտրոնի CleanSpark ընկերության հետ:
«Սա չափազանց կարճատես որոշում էր», - գրել է Նյու Հեմփշիրի Ներկայացուցիչների տան մեծամասնության floor leader Քիթ Ամոնը սոցիալական ցանցում: «Նրանք պետք է հավաքեն բոլոր համապատասխան փաստերը և տեղեկատվությունը և վերանայեն իրենց քվեն ապագա հանդիպումներում»: Ամոնը CoinDesk-ին ասել է, որ այս տարի ընտրություններ են տեղի ունենալու խորհրդի անդամների համար, և միայն մեկ ձայնի փոփոխությունը կարող է փոխել իրավիճակը:
Նյու Հեմփշիրը առաջատար է եղել նահանգների շրջանում, որոնք հաստատում են կրիպտո քաղաքականություններ, դառնալով առաջինը, որը անցյալ տարի հաստատեց կրիպտո պահուստ:

Нью-Гэмпшир отказался от проекта облигаций на сумму 100 миллионов долларов, обеспеченных биткойном. Исполнительный совет штата отклонил проект 3-2 голосами:
В последний момент Нью-Гэмпшир отвернулся от новаторской инициативы, которая ожидала, что это будет первая облигация, обеспеченная биткойном, выпущенная под контролем государственного органа:
Всего через несколько месяцев после того, как Moody's Ratings присвоило облигации рейтинг Ba2, Исполнительный совет Нью-Гэмпшира, который рассматривает важные финансовые действия штата, закрыл проект с решением 3-2, поддержав тех, кто беспокоился о финансовой репутации штата:
Этот финансовый инструмент должен был быть выпущен Бюро финансового управления бизнеса штата Нью-Гэмпшир, поддерживая частную облигацию на сумму до 100 миллионов долларов, связанную с майнингом биткойнов и компанией CleanSpark:
«Это было крайне недальновидное решение», - написал Кейт Аммон, лидер большинства в Палате представителей Нью-Гэмпшира, в социальной сети. «Им следует собрать все соответствующие факты и информацию и пересмотреть свое голосование на будущей встрече»: Аммон сказал CoinDesk, что в этом году выборы для членов совета, и достаточно одного, чтобы изменить голосование:
Нью-Гэмпшир стал лидером среди штатов, устанавливающих крипто-политики, став первым, кто в прошлом году утвердил закон о крипто-резерве: