Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Արարատի մարզի Վեդի համայնք՝ ծանոթանալով իրականացվող ծրագրերին և հանդիպելով բնակիչների հետ: Այցի ընթացքում նա այցելել է Վեդիի նորակառույց ջրամբար, որի ընդհանուր արժեքը 90 մլն եվրո է:
Այս ծրագրի իրականացման արդյունքում կապահովվի Արարատյան դաշտավայրի 11 բնակավայրերի շուրջ 3220 հա հողերի անխափան և հուսալի ոռոգումը, ինչը կնվազեցնի էլեկտրաէներգիայի ծախսերը:
Վարչապետը նաև անդրադարձել է գյուղատնտեսության ոլորտում ժամանակակից տեխնոլոգիաների ներդրմանը և բնակիչների բարձրացրած խնդիրներին:

Никол Пашинян посетил общину Веди в Армянском регионе Арарат, ознакомился с реализуемыми проектами
Премьер-министр Никол Пашинян посетил общину Веди в Армянском регионе Арарат, ознакомившись с реализуемыми проектами и встретившись с местными жителями. В ходе визита он посетил новое водохранилище в Веди, общая стоимость которого составляет 90 млн евро.
Реализация этого проекта обеспечит надежное орошение около 3220 гектаров земли в 11 населенных пунктах Араратской долины, что позволит сократить затраты на электроэнергию.
Премьер также обсудил внедрение современных технологий в сельское хозяйство и проблемы, поднятые местными жителями.