Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Արարատի մարզի Վեդի համայնք՝ ծանոթանալով իրականացվող ծրագրերին և հանդիպելով բնակիչների հետ: Այցի ընթացքում նա այցելել է Վեդիի նորակառույց ջրամբար, որի ընդհանուր արժեքը 90 մլն եվրո է:
Այս ծրագրի իրականացման արդյունքում կապահովվի Արարատյան դաշտավայրի 11 բնակավայրերի շուրջ 3220 հա հողերի անխափան և հուսալի ոռոգումը, ինչը կնվազեցնի էլեկտրաէներգիայի ծախսերը:
Վարչապետը նաև անդրադարձել է գյուղատնտեսության ոլորտում ժամանակակից տեխնոլոգիաների ներդրմանը և բնակիչների բարձրացրած խնդիրներին:

Prime Minister Nikol Pashinyan visited the Vedi community in Ararat Province to review ongoing projects and meet with residents. During the visit, he toured the newly constructed reservoir in Vedi, which has a total cost of 90 million euros.
The implementation of this project will ensure reliable irrigation for approximately 3220 hectares of land in 11 communities in the Ararat plain, which will reduce electricity costs.
The Prime Minister also addressed the introduction of modern technologies in agriculture and the issues raised by the residents.