Նարեկ Կարապետյան. Մանդատներից հրաժարումը կհանգեցնի ավտորիտարիզմի
Հայաստանի "Ուժեղ Հայաստան" կուսակցության վարչության անդամ Նարեկ Կարապետյանը հայտարարել է, որ մանդատներից հրաժարումը կհանգեցնի ավտորիտարիզմի:
Նա նշել է, որ ներկայիս իրավիճակում, երբ իշխանությունները ընդլայնում են իրենց գործիքակազմը, մանդատներից հրաժարվելը կարող է հանգեցնել խորհրդարանի վերածմանը իշխանության խաղալիքի:
"Ես ինքս կասկածում էի, թե արդյոք արժե՞ վերցնել մանդատները, բայց հասկացա, որ հրաժարումը կհանգեցնի 100% ավտորիտարիզմի: Խորհրդարանը կդառնա իշխանության խաղալիք, ինչպես դա տեղի է ունեցել բազմաթիվ պետական կառույցներում," - ասել է Կարապետյանը:

Член правления партии "Сильная Армения" Нарек Карапетян заявил, что отказ от мандатов приведет к авторитаризму:
Он отметил, что в нынешних условиях, когда власти расширяют свои инструменты, отказ от мандатов может привести к превращению парламента в игрушку власти:
"Я сам сомневался, стоит ли брать мандаты, но понял, что отказ приведет к 100% авторитаризму. Парламент станет игрушкой власти, как это произошло с множеством государственных структур," - сказал Карапетян:
Он также подчеркнул, что в настоящее время обсуждается наиболее выгодный формат работы в парламенте: