Նարեկ Կարապետյան. Մանդատներից հրաժարումը կհանգեցնի ավտորիտարիզմի
Հայաստանի "Ուժեղ Հայաստան" կուսակցության վարչության անդամ Նարեկ Կարապետյանը հայտարարել է, որ մանդատներից հրաժարումը կհանգեցնի ավտորիտարիզմի:
Նա նշել է, որ ներկայիս իրավիճակում, երբ իշխանությունները ընդլայնում են իրենց գործիքակազմը, մանդատներից հրաժարվելը կարող է հանգեցնել խորհրդարանի վերածմանը իշխանության խաղալիքի:
"Ես ինքս կասկածում էի, թե արդյոք արժե՞ վերցնել մանդատները, բայց հասկացա, որ հրաժարումը կհանգեցնի 100% ավտորիտարիզմի: Խորհրդարանը կդառնա իշխանության խաղալիք, ինչպես դա տեղի է ունեցել բազմաթիվ պետական կառույցներում," - ասել է Կարապետյանը:

Narek Karapetyan, a member of the board of the "Strong Armenia" party, stated that refusing mandates would lead to authoritarianism:
He noted that in the current conditions, where the authorities are expanding their tools, refusing mandates could turn the parliament into a toy of the power:
"I myself doubted whether to take the mandates, but I realized that refusal would lead to 100% authoritarianism. The parliament would become a toy of the power, as has happened with many state structures," Karapetyan said:
He also emphasized that the most beneficial format of work in the parliament is currently being discussed: