«Մոյ լես Հայաստան» — բենեֆիցիար «Սիլա մեկ դրամ» նախաձեռնության
ԵՐԵՎԱՆ, 10 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. «Սիլա մեկ դրամ» նախաձեռնության բենեֆիցիարը հուլիսին դարձավ «Մոյ լես Հայաստան» կազմակերպությունը, որը Հայաստանում իրականացնում է լայնածավալ ծառատունկ և անտառների վերականգնման ծրագրեր:
Այս տարի, հատկապես 17-րդ Կոնֆերանսի նախաշեմին, յուրաքանչյուրիս մասնակցությունը բնապահպանական ծրագրերում ձեռք է բերում հատուկ նշանակություն:
Idram և IDBank-ի Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով, մեր երկրում կանաչ տարածքների ավելացումը յուրաքանչյուրիս պատասխանատվությունն է:
«Այսօր կայուն զարգացումը այլևս ընտրություն չէ, այլ անհրաժեշտություն: «Սիլա մեկ դրամ» նախաձեռնության միջոցով մենք մեր հաճախորդների հետ միասին աջակցում ենք ավելի կանաչ և կայուն միջավայրի ձևավորմանը», - նշեց նա:
«Այս նախաձեռնության շրջանակներում մենք արդեն տնկել ենք 52,000-ից ավելի ծառեր տարբեր տարածաշրջաններում: Սա նաև Idram և IDBank-ի օգտատերերի ձեռքբերումն է», - ավելացրեց «Մոյ լես Հայաստան» ՀԿ-ի փոխտնօրեն Լիլիթ Մարտիրոսյանը:
«Սիլա մեկ դրամ» նախաձեռնությունը շարունակում է աջակցել կարևոր սոցիալական, կրթական և հանրային նախագծերին:

YEREVAN, July 10. /ARKA/. The beneficiary of the 'One Dram Initiative' in July is the environmental NGO 'My Forest Armenia', which implements large-scale reforestation and forest restoration programs in Armenia:
This year, especially ahead of the 17th Conference of the Parties to the Convention on Biological Diversity (COP17), participation in nature conservation programs is particularly significant:
According to Tatevik Vardevanyan, head of the Communications and Corporate Social Responsibility Department at Idram and IDBank, increasing green spaces in our country is the responsibility of each of us:
“Today, sustainable development is no longer a choice, but a necessity. Through the 'One Dram Initiative', together with our clients, we contribute to creating a greener and more sustainable environment,” she emphasized:
“As part of the 'One Dram Initiative', we have already planted over 52,000 trees in various regions of Armenia. This achievement also belongs to the users of Idram and IDBank,” noted Lilit Martirosyan, Deputy Director of the NGO 'My Forest Armenia':
The 'One Dram Initiative' continues to support important social, educational, and community projects: