«Մոյ լես Հայաստան» — բենեֆիցիար «Սիլա մեկ դրամ» նախաձեռնության
ԵՐԵՎԱՆ, 10 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. «Սիլա մեկ դրամ» նախաձեռնության բենեֆիցիարը հուլիսին դարձավ «Մոյ լես Հայաստան» կազմակերպությունը, որը Հայաստանում իրականացնում է լայնածավալ ծառատունկ և անտառների վերականգնման ծրագրեր:
Այս տարի, հատկապես 17-րդ Կոնֆերանսի նախաշեմին, յուրաքանչյուրիս մասնակցությունը բնապահպանական ծրագրերում ձեռք է բերում հատուկ նշանակություն:
Idram և IDBank-ի Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով, մեր երկրում կանաչ տարածքների ավելացումը յուրաքանչյուրիս պատասխանատվությունն է:
«Այսօր կայուն զարգացումը այլևս ընտրություն չէ, այլ անհրաժեշտություն: «Սիլա մեկ դրամ» նախաձեռնության միջոցով մենք մեր հաճախորդների հետ միասին աջակցում ենք ավելի կանաչ և կայուն միջավայրի ձևավորմանը», - նշեց նա:
«Այս նախաձեռնության շրջանակներում մենք արդեն տնկել ենք 52,000-ից ավելի ծառեր տարբեր տարածաշրջաններում: Սա նաև Idram և IDBank-ի օգտատերերի ձեռքբերումն է», - ավելացրեց «Մոյ լես Հայաստան» ՀԿ-ի փոխտնօրեն Լիլիթ Մարտիրոսյանը:
«Սիլա մեկ դրամ» նախաձեռնությունը շարունակում է աջակցել կարևոր սոցիալական, կրթական և հանրային նախագծերին:

«Мой лес Армения» — бенефициар инициативы «Сила одного драма»
ЕРЕВАН, 10 июля. /АРКА/. Бенефициаром инициативы «Сила одного драма» в июле стала экологическая общественная организация «Мой лес Армения», которая осуществляет в Армении масштабные программы по лесонасаждению и восстановлению лесов:
В этом году, особенно в преддверии 17-й Конференции сторон Конвенции о биологическом разнообразии (COP17), участие каждого из нас в программах охраны природы приобретает особое значение:
По словам руководителя Департамента коммуникаций и программ корпоративной социальной ответственности Idram и IDBank Татевик Вардеванян, увеличение зеленых насаждений в нашей стране — это ответственность каждого из нас:
«Сегодня устойчивое развитие — это уже не выбор, а необходимость. Благодаря инициативе «Сила одного драма» вместе с нашими клиентами мы способствуем формированию более зеленой и устойчивой среды», - подчеркнула она:
«В рамках инициативы «Сила одного драма» мы уже высадили более 52 000 деревьев в различных регионах Армении. Это достижение принадлежит также пользователям Idram и IDBank», - отметила заместитель директора НПО «My Forest Armenia» Лилит Мартиросян:
Инициатива «Сила одного драма» продолжает поддерживать важные социальные, образовательные и общественные проекты: