Broadcom-ի բաժնետոմսերը բարձրացել են 6%-ով, երբ Apple-ը հայտարարեց երկու ընկերությունների համագործակցության ընդլայնման մասին: Այս բազմամյա գործարքը կգերազանցի $30 միլիարդը և կհանգեցնի 15 միլիարդ ԱՄՆ-ում արտադրվող չիպերի: Այն նաև ներառում է Broadcom-ի գործարանի ընդլայնում Ֆորտ Կոլինսում, Կոլորադո:
Apple-ի բաժնետոմսը նույնպես բարձրացել է, բայց միայն 1%-ով:
Moderna-ն, կենսատեխնոլոգիական հսկան, կորցրել է 7%՝ Morgan Stanley-ի կողմից բաժնետոմսի հավասար քաշի գնահատականը կրկնելուց հետո: Ընկերությունը բարձրացրել է իր գների նպատակները $39-ից $33, նշելով Covid և գրիպի պատվաստանյութերի բարձրացված գնահատականները:
Alibaba-ն, չինական տեխնոլոգիական բաժնետոմսերը, հակառակ վաճառքի միտումներին, բարձրացել են 11%-ով:
MasTec-ը, տվյալների կենտրոնի էներգիայի ենթակառուցվածքների ընկերությունը, 6%-ով բարձրացել է՝ համաձայնելով ձեռք բերել Superior Group-ը:
Levi Strauss-ը, ջինսերի արտադրողը, 2%-ով նվազել է, քանի որ ներդրողները սպասում են ընկերության եռամսյակային հաշվետվությանը:
FuelCell Energy-ն, վառելիքային բջիջների ընկերությունը, 12%-ով նվազել է՝ հայտարարելով 10.7 միլիոն բաժնետոմսերի հանրային առաջարկի մասին:
Energiya բաժնետոմսերը բարձրացել են, քանի որ ԱՄՆ-ի նավթի գները բարձրացել են:
Carnival Corporation-ը, նավարկության ընկերությունը, 4%-ով նվազել է:
Bath & Body Works-ը, մանրածախ վաճառողը, 6%-ով նվազել է՝ Goldman Sachs-ի կողմից գնահատականի նվազեցման պատճառով:
Estee Lauder-ը, կոսմետիկայի արտադրողը, 3%-ով նվազել է՝ հայտարարելով վերակառուցման ծրագրերի ծախսերի աճի մասին:

News | 2026/07/08 17:19
Broadcom shares rose 6% after Apple announced an expansion of their partnership. This multiyear deal will exceed $30 billion and lead to 15 billion U.S.-made chips. It also includes an expansion of a Broadcom facility in Fort Collins, Colorado.
Apple's stock also rose, but just by 1%.
Moderna, the biotech giant, shed 7% after Morgan Stanley reiterated its equal-weight rating on the stock. The firm raised its price target to $39 from $33, citing higher estimates for Covid and flu vaccines.
Alibaba, Chinese tech stocks bucked the sell-off trend on Wednesday as investors surged into that sector. U.S.-traded Alibaba shares rose more than 11%, while JD.com and Baidu each jumped more than 4%.
MasTec, the data center power infrastructure company, jumped 6% after agreeing to acquire Superior Group, an electrical contractor.
Levi Strauss, the denim manufacturer, dropped about 2% as traders awaited the company's quarterly report.
FuelCell Energy, the fuel cell company, tumbled about 12% after announcing an upsized public offering of 10.7 million shares at $21 apiece to raise $225 million in gross proceeds.
Energy stocks were boosted as U.S. oil prices surged after President Donald Trump said the ceasefire with Iran is over.
Carnival Corporation was off 4%.
Bath & Body Works fell more than 6% after Goldman Sachs downgraded the stock to sell from neutral.
Estee Lauder declined 3% after it revealed in a regulatory filing that its estimated costs for restructuring plans now total $1.75 billion.