Մետայի խնդիրները խորանում են Հնդկաստանում, երբ Instagram-ում մանկական բռնության գովազդները բարկացնում են կառավարությանը:
- Հնդկաստանի կառավարությունը պահանջել է Instagram-ից անհապաղ հեռացնել մանկական բռնության հետ կապված բոլոր գովազդները:
- Հնդկաստանը Մետայի ամենամեծ շուկան է օգտվողների թվով:
- WhatsApp-ի օգտանունների նոր ֆունկցիան նույնպես ենթարկվել է կարգավորիչների քննության:
Հնդկաստանի էլեկտրոնիկայի և տեղեկատվության տեխնոլոգիաների նախարարությունը «կոշտ ծանուցում» է ուղարկել Մետային, պահանջելով հեռացնել մանկական բռնության գովազդները Instagram-ից:
Կառավարությունը պահանջել է, որ Meta-ն մանրամասն հաշվետվություն ներկայացնի 7 օրվա ընթացքում:
Meta-ն հայտարարում է, որ ունի «զրո հանդուրժողականության քաղաքականություն» մանկական բռնության հետ կապված բովանդակության նկատմամբ:
Հնդկաստանում Instagram-ի օգտվողների թիվը գերազանցում է 480 միլիոնը, ինչը ավելի քան կրկնակի է ԱՄՆ-ի ցուցանիշից:

Проблемы Meta углубляются в Индии, когда реклама детского насилия в Instagram вызывает гнев правительства:
- Индийское правительство потребовало от Instagram немедленно удалить всю рекламу, связанную с детским насилием.
- Индия является крупнейшим рынком Meta по количеству пользователей.
- Функция имен пользователей WhatsApp также подверглась регуляторному контролю.
Министерство электроники и информационных технологий Индии направило Meta «строгое уведомление», требуя удалить рекламу детского насилия из Instagram.
Правительство требует от Meta предоставить подробный отчет в течение 7 дней.
Meta заявляет, что у нее есть «политика нулевой терпимости» к контенту, связанному с детским насилием.
В Индии количество пользователей Instagram превышает 480 миллионов, что более чем в два раза больше, чем в США.