Մանե Թանդիլյանը, "Կյանքի երկիր" կուսակցության համահիմնադիր, իր Facebook էջում նշել է, որ Հայաստանում տեղի ունեցող իրադարձությունները վկայում են, որ երկիրը դառնում է դիկտատուրա: Նա ընդգծել է, որ Արգենազ Մանուկյանի ձերբակալությունը ևս մեկ ապացույց է քաղաքական հետապնդումների:
"Ցավոք, մեր դատական համակարգից արդար և տրամաբանական որոշումներ ակնկալելը անիմաստ է: Ինչու է ամենախիստ միջոցը կիրառվում, երբ անձը չի թաքնվում քննությունից: Արժեքը պետք է օգտագործվի որպես բացառիկ իրավական միջոց, այլ ոչ թե քաղաքական ճնշման գործիք," - նշել է նա:
Թանդիլյանը կոչ է արել քաղաքացիներին չհաշտվել այս իրավիճակի հետ և նշել, որ ժողովրդին անհրաժեշտ է հաղթահարել այս խառնաշփոթ իրականությունը և հաստատել ժողովրդավարական կարգ:

Мане Тандилян, соучредитель партии "Страна для жизни", на своей странице в Facebook отметила, что происходящее в стране свидетельствует о превращении ее в диктатуру. Она подчеркнула, что арест Арегназ Манукян является еще одним проявлением политических преследований:
"К сожалению, бессмысленно ожидать от нашей судебной системы справедливых и логичных решений. Почему самая суровая мера пресечения применяется в случае, когда человек не уклоняется от следствия? Арест должен использоваться как исключительная правовая мера, а не как инструмент политического давления," - отметила она:
Тандилян призвала граждан страны не мириться с этим и отметила, что народу необходимо преодолеть эту хаотичную реальность и установить демократический порядок: