Մաքուր էներգիան պատասխանատու է ցանցին ավելացված բոլոր նոր էլեկտրական կարողությունների մոտ 90%-ի համար, ըստ Ամերիկայի Մաքուր Էներգիայի ասոցիացիայի գլխավոր տնօրեն Ջեյսոն Գրումետի:
- Դա կարող է լինել մոռացված արևային էներգիայի ձեռքբերման հնարավորություն, հատկապես այս ոլորտի ամենամեծ բաժնետոմսի համար, ըստ Deutsche Bank-ի:
- Անցյալ ամիս նավթի գները մնացել են շուրջ $70 մեկ բարելի համար, ինչը ցույց է տալիս, որ շուկան չի հավատում, որ Իրանի վերջին հակամարտությունը կբերի ԱՄՆ-ի էներգետիկ առատությանը:
- ԱՄՆ-ի էներգետիկ առատությունը, որը ակնհայտ է Իրանի նավթի ճգնաժամի ընթացքում, նպաստել է ԱՄՆ-ի տնտեսական գերազանցությանը Եվրոպայի նկատմամբ վերջին 20 տարիների ընթացքում:

Clean power is responsible for roughly 90% of all new electrical capacity being added to the grid, according to Jason Grumet, CEO of the American Clean Power Association:
- It could be a buying opportunity for forgotten solar - especially the biggest stock in the space, according to Deutsche Bank:
- The oil futures market still shows oil prices around $70 a barrel, showing the market doesn't believe this latest Iran flare-up will lead to America's energy abundance:
- America's energy abundance - evident during this Iran oil crisis - has contributed to the economic outperformance of the U.S. over Europe the last two decades: