Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են ցորենի արժեշղթայի ուսումնասիրության արդյունքները և ցորենի արտադրության խթանման հնարավորությունները:
Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը մանրամասներ է ներկայացրել ցորենի արտադրության և ներմուծման ծավալների, ինքնաբավության մակարդակի, ցորենի բերքատվության ցուցանիշների վերլուծության վերաբերյալ, անդրադարձել արտադրության հիմնական խնդիրներին, ցորենի որակի և պահեստավորման գնահատմանը:
Քննարկման ընթացքում կարևորվել է ցորենի արժեշղթայի կատարելագործմանն ուղղված գործուն մեխանիզմների ներդրումն ու ոլորտում առկա զարգացումներին և նորագույն միտումներին համապատասխան քայլերի ձեռնարկումը:
Շեշտելով ցորենի արտադրության խթանման կարևորությունը՝ վարչապետ Փաշինյանը հանձնարարել է պատասխանատուներին քարտեզագրել ցորենի մշակմանը հարմար չօգտագործվող գյուղատնտեսական հողերը, մշակել ներդրումային ծրագրի նախագիծ և ներկայացնել քննարկման:

Under the leadership of Prime Minister Nikol Pashinyan, a meeting was held to discuss the results of the wheat value chain study and the possibilities for promoting wheat production:
Economy Minister Gevorg Papoyan presented details on the analysis of wheat production and import volumes, the level of self-sufficiency, and wheat yield indicators, addressing the main production issues, quality assessment, and storage of wheat:
During the discussion, the importance of implementing effective mechanisms for improving the wheat value chain and taking steps in line with existing trends and developments in the sector was emphasized:
Emphasizing the importance of promoting wheat production, Prime Minister Pashinyan instructed the responsible parties to map agricultural lands not suitable for wheat cultivation, develop an investment program project, and present it for discussion: