Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են ցորենի արժեշղթայի ուսումնասիրության արդյունքները և ցորենի արտադրության խթանման հնարավորությունները:
Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը մանրամասներ է ներկայացրել ցորենի արտադրության և ներմուծման ծավալների, ինքնաբավության մակարդակի, ցորենի բերքատվության ցուցանիշների վերլուծության վերաբերյալ, անդրադարձել արտադրության հիմնական խնդիրներին, ցորենի որակի և պահեստավորման գնահատմանը:
Քննարկման ընթացքում կարևորվել է ցորենի արժեշղթայի կատարելագործմանն ուղղված գործուն մեխանիզմների ներդրումն ու ոլորտում առկա զարգացումներին և նորագույն միտումներին համապատասխան քայլերի ձեռնարկումը:
Շեշտելով ցորենի արտադրության խթանման կարևորությունը՝ վարչապետ Փաշինյանը հանձնարարել է պատասխանատուներին քարտեզագրել ցորենի մշակմանը հարմար չօգտագործվող գյուղատնտեսական հողերը, մշակել ներդրումային ծրագրի նախագիծ և ներկայացնել քննարկման:

Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна прошло совещание, на котором были обсуждены результаты исследования цепочки ценностей пшеницы и возможности стимулирования производства пшеницы:
Министр экономики Георгий Папоян представил детали анализа объемов производства и импорта пшеницы, уровня самодостаточности, показателей урожайности пшеницы, а также затронул основные проблемы производства, оценки качества пшеницы и ее хранения:
В ходе обсуждения было подчеркнуто внедрение эффективных механизмов для совершенствования цепочки ценностей пшеницы и принятие мер в соответствии с существующими тенденциями и развитием в отрасли:
Подчеркивая важность стимулирования производства пшеницы, премьер-министр Пашинян поручил ответственным лицам картографировать сельскохозяйственные земли, не пригодные для выращивания пшеницы, разработать проект инвестиционной программы и представить его на обсуждение: