Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է, որ իրենց սպասումն այն է, որ Հայաստանի Սահմանադրությունից հանվեն Ադրբեջանի նկատմամբ տարածքային հավակնությունները:
Բայրամովը նշել է, որ Ադրբեջանն ավարտել է խաղաղության համաձայնագրի վերջնական համաձայնեցման ուղղությամբ իր աշխատանքի մասը, և Վաշինգտոնի գագաթնաժողովի շրջանակներում Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև ստորագրվել է համատեղ հայտարարություն:
«Խաղաղության համաձայնագրի տեքստն արդեն նախաստորագրվել է, այն բաց է հանրության համար։ Ադրբեջանի պաշտոնական դիրքորոշումը հնչեցրել է նախագահ Իլհամ Ալիևը։ Մեր սպասումն այն է, որ Հայաստանի Սահմանադրությունից հանվեն Ադրբեջանի նկատմամբ տարածքային հավակնությունները։ Դրանից հետո խաղաղության համաձայնագիրը կարող է ստորագրվել»,- ասել է Բայրամովը:

Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов заявил на пресс-конференции, что они ожидают, что территориальные претензии к Азербайджану будут исключены из Конституции Армении:
Байрамов отметил, что Азербайджан завершил свою часть работы по окончательному согласованию мирного соглашения, и в рамках саммита в Вашингтоне была подписана совместная декларация между Азербайджаном и Арменией:
«Текст мирного соглашения уже предварительно подписан, он открыт для общественности. Официальная позиция Азербайджана была озвучена президентом Ильхамом Алиевым. Мы ожидаем, что территориальные претензии к Азербайджану будут исключены из Конституции Армении. После этого мирное соглашение может быть подписано», - сказал Байрамов.