Idram-ը և «Ծնողների համայնք» հասարակական կազմակերպությունը համագործակցում են արդեն երկրորդ տարին, նպատակ ունենալով աջակցել ընտանիքներին և նպաստել ավելի գիտակցված և ֆինանսական գիտելիքներ ունեցող սերնդի ձևավորմանը: Տաթևիկ Վարդևանյանի, Idram-ի և IDBank-ի սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի ղեկավարի խոսքով, ֆինանսական գիտելիքների դասընթացները կազմակերպվում են արդեն չորս տարի՝ Idram-ի և IDBank-ի սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի շրջանակներում, որպեսզի բարձրացվի ֆինանսական գիտելիքների մակարդակը երեխաների և մեծահասակների շրջանում:
«Ծնողների համայնք» հասարակական կազմակերպության համահիմնադիր և տնօրեն Մանե Սարոյանը նշել է, որ Idram-ը ոչ միայն ֆինանսական աջակցություն է ցուցաբերել տարեկան համաժողովի իրականացման համար, այլև լիովին կիսել է կազմակերպության արժեքներն ու առաքելությունը: Նրա խոսքով, ծնողներին գիտելիքներով, աջակցությամբ և գործնական հմտություններով ապահովելը կարևոր ներդրում է ոչ միայն առանձին ընտանիքների բարեկեցության, այլև ողջ հասարակության ապագայի համար:
Տարեկան համաժողովի շրջանակներում ծնողները քննարկել են ժամանակակից ծնողական մարտահրավերները, իսկ ֆինանսական գիտելիքների դասընթացների ընթացքում երեխաները սովորել են գումար խնայել, ճիշտ կառավարել իրենց ֆինանսական միջոցները և պաշտպանվել խարդախություններից:

Idram и общественная организация «Родительское сообщество» сотрудничают уже второй год, стремясь оказать поддержку семьям и способствовать формированию более осознанного и финансово грамотного поколения. По словам Татевик Вардеванян, руководителя управления коммуникаций и программ социальной ответственности Idram и IDBank, курсы финансовой грамотности организуются уже четыре года в рамках программ социальной ответственности Idram и IDBank с целью повышения уровня финансовой грамотности среди детей и взрослых.
Сооснователь и директор ОО «Родительское сообщество» Манэ Сароян отметила, что Idram оказал не просто финансовую поддержку в реализации ежегодной конференции, но и полностью разделил ценности и миссию организации. По её словам, обеспечение родителей знаниями, поддержкой и практическими навыками является важным вкладом не только в благосостояние отдельных семей, но и в будущее всего общества.
В рамках ежегодной конференции родители обсудили вызовы современного родительства, в то время как на занятиях по финансовой грамотности дети учились экономить деньги, грамотно распоряжаться своими финансовыми средствами и защищаться от мошенничества.