Idram-ը և «Ծնողների համայնք» հասարակական կազմակերպությունը համագործակցում են արդեն երկրորդ տարին, նպատակ ունենալով աջակցել ընտանիքներին և նպաստել ավելի գիտակցված և ֆինանսական գիտելիքներ ունեցող սերնդի ձևավորմանը: Տաթևիկ Վարդևանյանի, Idram-ի և IDBank-ի սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի ղեկավարի խոսքով, ֆինանսական գիտելիքների դասընթացները կազմակերպվում են արդեն չորս տարի՝ Idram-ի և IDBank-ի սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի շրջանակներում, որպեսզի բարձրացվի ֆինանսական գիտելիքների մակարդակը երեխաների և մեծահասակների շրջանում:
«Ծնողների համայնք» հասարակական կազմակերպության համահիմնադիր և տնօրեն Մանե Սարոյանը նշել է, որ Idram-ը ոչ միայն ֆինանսական աջակցություն է ցուցաբերել տարեկան համաժողովի իրականացման համար, այլև լիովին կիսել է կազմակերպության արժեքներն ու առաքելությունը: Նրա խոսքով, ծնողներին գիտելիքներով, աջակցությամբ և գործնական հմտություններով ապահովելը կարևոր ներդրում է ոչ միայն առանձին ընտանիքների բարեկեցության, այլև ողջ հասարակության ապագայի համար:
Տարեկան համաժողովի շրջանակներում ծնողները քննարկել են ժամանակակից ծնողական մարտահրավերները, իսկ ֆինանսական գիտելիքների դասընթացների ընթացքում երեխաները սովորել են գումար խնայել, ճիշտ կառավարել իրենց ֆինանսական միջոցները և պաշտպանվել խարդախություններից:

Idram and the 'Parent Community' NGO have been collaborating for the second year, aiming to support families and promote the formation of a more conscious and financially literate generation. According to Tatevik Vardevanyan, head of communications and social responsibility programs at Idram and IDBank, financial literacy courses have been organized for four years as part of the social responsibility programs of Idram and IDBank to enhance financial literacy among children and adults.
Co-founder and director of the 'Parent Community' NGO Mane Saroyan noted that Idram not only provided financial support for the annual conference but also fully shared the values and mission of the organization. She stated that equipping parents with knowledge, support, and practical skills is a significant contribution not only to the well-being of individual families but also to the future of society as a whole.
During the annual conference, parents discussed the challenges of modern parenting, while children learned to save money, manage their finances wisely, and protect themselves from fraud in financial literacy classes.