Հարգելի՛ հաճախորդներ,
Ավելի որակյալ ծառայություններ մատուցելու նպատակով մեր թիմն իրականացնում է տեխնիկական վերազինման աշխատանքներ, որոնցով պայմանավորված՝ ս․թ․ հուլիսի 19-ին ժամը 08։00-ից 14։30-ը անհասանելի կլինեն․
- Idram&IDBank հավելվածում «Բանկինգ» բաժինը,
- IDBank-ի, Իդրամի, Telcell-ի, MobiDram-ի, EasyPay-ի, Upay-ի և Fast Shift-ի տերմինալներով և դրամապանակներով դեպի IDBank-ի հաշիվներ փոխանցումները, վարկերի մարումները,
- IDBusiness Mobile հավելվածը,
- Իրավաբանական անձանց Բանկ-հաճախորդ համակարգը:
- IDpay հավելվածով անհասանելի կլինեն միայն հեռախոսահամարի մուտքագրմամբ IDBank-ի քարտերին/հաշիվներին փոխանցումները, իսկ քարտի համարով փոխանցումները կգործեն անխափան:
Անխափան վճարումներ կատարելու համար խնդրում ենք Իդրամ դրամապանակին նախապես ունենալ բավարար միջոցներ կամ բոլոր անհրաժեշտ գործարքներն իրականացնել մինչև նշված ամսաթիվը: IDBank-ի քարտերը բոլոր վաճառակետերում, առցանց խանութներում կշարունակեն գործել անխափան։
Իդրամի և IDBank-ի տերմինալներով IDBank-ի քարտերի համալրումները հասանելի կլինեն տերմինալների «Փոխանցումներ դեպի քարտեր» բաժնից՝ 1% միջնորդավճարով, իսկ Idram&IDBank հավելվածում դրամապանակից կամ կից քարտերից դեպի IDBank-ի քարտեր փոխանցումները հասանելի կլինեն 0,5% միջնորդավճարով։
Տեղեկացնում ենք նաև, որ Բանկի «Հին Երևան» և «Հոմպլեքս Մոլ» մասնաճյուղերը հուլիսի 19-ին կսպասարկեն հաճախորդներին սկսած ժամը 14։30-ից։

С целью предоставления более качественных услуг наша команда проводит технические работы, в связи с чем 19 июля с 08:00 до 14:30 будут недоступны:
- Раздел «Банкинг» в приложении Idram&IDBank,
- Переводы на счета IDBank с терминалов и кошельков Idram, Telcell, MobiDram, EasyPay, Upay и Fast Shift, погашение кредитов,
- Мобильное приложение IDBusiness,
- Система «Банк-клиент» для юридических лиц:
- В приложении IDpay будут недоступны только переводы на карты/счета IDBank по номеру телефона, а переводы по номеру карты будут работать без перебоев:
Для обеспечения бесперебойных платежей, пожалуйста, заранее убедитесь, что на кошельке Idram достаточно средств или выполните все необходимые операции до указанной даты. Карты IDBank будут продолжать работать без перебоев во всех торговых точках и интернет-магазинах.
Пополнения карт IDBank через терминалы Idram и IDBank будут доступны в разделе «Переводы на карты» с комиссией 1%, а переводы из кошелька или сопутствующих карт на карты IDBank в приложении Idram&IDBank будут доступны с комиссией 0,5%.
Также сообщаем, что отделения банка «Старая Ереван» и «Гомплекс Мол» будут обслуживать клиентов 19 июля с 14:30.