Հարգելի՛ հաճախորդներ,
Ավելի որակյալ ծառայություններ մատուցելու նպատակով մեր թիմն իրականացնում է տեխնիկական վերազինման աշխատանքներ, որոնցով պայմանավորված՝ ս․թ․ հուլիսի 19-ին ժամը 08։00-ից 14։30-ը անհասանելի կլինեն․
- Idram&IDBank հավելվածում «Բանկինգ» բաժինը,
- IDBank-ի, Իդրամի, Telcell-ի, MobiDram-ի, EasyPay-ի, Upay-ի և Fast Shift-ի տերմինալներով և դրամապանակներով դեպի IDBank-ի հաշիվներ փոխանցումները, վարկերի մարումները,
- IDBusiness Mobile հավելվածը,
- Իրավաբանական անձանց Բանկ-հաճախորդ համակարգը:
- IDpay հավելվածով անհասանելի կլինեն միայն հեռախոսահամարի մուտքագրմամբ IDBank-ի քարտերին/հաշիվներին փոխանցումները, իսկ քարտի համարով փոխանցումները կգործեն անխափան:
Անխափան վճարումներ կատարելու համար խնդրում ենք Իդրամ դրամապանակին նախապես ունենալ բավարար միջոցներ կամ բոլոր անհրաժեշտ գործարքներն իրականացնել մինչև նշված ամսաթիվը: IDBank-ի քարտերը բոլոր վաճառակետերում, առցանց խանութներում կշարունակեն գործել անխափան։
Իդրամի և IDBank-ի տերմինալներով IDBank-ի քարտերի համալրումները հասանելի կլինեն տերմինալների «Փոխանցումներ դեպի քարտեր» բաժնից՝ 1% միջնորդավճարով, իսկ Idram&IDBank հավելվածում դրամապանակից կամ կից քարտերից դեպի IDBank-ի քարտեր փոխանցումները հասանելի կլինեն 0,5% միջնորդավճարով։
Տեղեկացնում ենք նաև, որ Բանկի «Հին Երևան» և «Հոմպլեքս Մոլ» մասնաճյուղերը հուլիսի 19-ին կսպասարկեն հաճախորդներին սկսած ժամը 14։30-ից։

To provide higher quality services, our team is conducting technical upgrade works, during which the following will be unavailable on July 19 from 08:00 to 14:30:
- The “Banking” section in the Idram&IDBank application,
- Transfers to IDBank accounts via terminals and wallets of Idram, Telcell, MobiDram, EasyPay, Upay, and Fast Shift, loan repayments,
- The IDBusiness Mobile application,
- The Bank-client system for legal entities:
- In the IDpay application, only transfers to IDBank cards/accounts by phone number will be unavailable, while transfers by card number will operate without interruption:
To ensure uninterrupted payments, please ensure that you have sufficient funds in your Idram wallet in advance or complete all necessary transactions before the specified date. IDBank cards will continue to operate without interruption at all retail outlets and online stores.
Top-ups of IDBank cards via Idram and IDBank terminals will be available in the “Transfers to cards” section with a 1% commission, while transfers from wallets or linked cards to IDBank cards in the Idram&IDBank application will be available with a 0.5% commission.
We also inform you that the bank's branches “Old Yerevan” and “Homplex Mall” will serve customers starting from 14:30 on July 19.