Հստակություն և Կոնգրեսի ամառային արձակուրդը. Կրիպտո վիճակը
Բոլոր կողմերը դեռ հույս ունեն, որ Հստակությունը կարող է տեղի ունենալ մինչև միջանկյալ ընտրությունները, բայց ժամանակը իսկապես սկսում է սպառվել:
Բարի գալուստ Հստակության մասին նոր թարմացման: Կպահանջվի՞ օրենքը? Կոնգրեսի «ժյուրին» դեռ սպասում է: Դա հնարավոր է, բայց մենք հանդիպում ենք ժամանակի խնդիրների, քանի որ արդեն հուլիս է:
Դուք կարդում եք Կրիպտո վիճակը, CoinDesk-ի տեղեկագիր, որը նայում է կրիպտոարժույթի և կառավարության հատման կետին:
Հաշվարկի ժամացույց
Հստակության օրենքը չի ստորագրվել հուլիսի 4-ին, ինչպես մայիսին ասել էր Սպիտակ տան խորհրդական Պատրիկ Վիթը: Ժամանակը սկսում է սպառվել:
Ինչու է դա կարևոր
Եթե Հստակության օրենքը չանցնի Կոնգրեսի միջոցով մինչև միջանկյալ ընտրությունները, ապա դժվար կլինի կանխատեսել, թե ինչ կլինի ընտրություններից հետո: Եթե Ներկայացուցիչների պալատը կամ Սենատը փոխվի, ապա օրենքի ընդունման հնարավորությունները կրճատվում են:
Վերլուծություն
Ոչ ոք դեռ չի ասում, որ օրենքը մահացած է: Երեք տարբեր մարդիկ, ովքեր հետևում են գործընթացին, վերջին շաբաթվա ընթացքում դեռ հույս ունեն օրենքի ընդունման հնարավորությունների մասին:
Չնայած Կոնգրեսը այս ամռանը քիչ է նիստ ունենում, սակայն անհրաժեշտ աշխատանքները տեղի են ունենում:
Վերջին շաբաթվա ընթացքում ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ներկայացրել է 2025 թվականի տարեկան հայտարարագիրը, որտեղ նշվում է, որ նա անցյալ տարի 2 միլիարդ դոլար է ստացել, որից 1.4 միլիարդը՝ կրիպտոարդյունաբերությունից:
Սենատոր Էլիզաբեթ Ուորենը կոչ է արել Հստակության օրենքում էթիկայի դրույթ ներառել:
Ամերիկայի Սուպեր դատարանը որոշել է, որ նախագահը կարող է ազատել անկախ գործակալությունների հանձնաժողովների անդամներին:

Добро пожаловать в очередное обновление по Закону о ясности. Пройдет ли он? Присяжные (а именно Конгресс) все еще не определились. Это вполне возможно. Но у нас возникают некоторые временные проблемы, поскольку сейчас июль.
Вы читаете Состояние криптовалюты, информационный бюллетень CoinDesk, который рассматривает пересечение криптовалюты и правительства.
Обратный отсчет
Закон о ясности не был подписан в закон 4 июля, как надеялся советник Белого дома Патрик Уитт в мае. Более того, время действительно начинает заканчиваться для его полного прохождения.
Почему это важно
Если Закон о ясности не пройдет через Конгресс до промежуточных выборов, то трудно предсказать, что произойдет после выборов. Если Палата представителей или Сенат изменятся, шансы на принятие законопроекта в его нынешнем виде уменьшатся.
Разбор
Никто не готов сказать, что законопроект мертв. Три разных человека, следящие за процессом, сказали на прошлой неделе, что они все еще оптимистично настроены по поводу шансов на принятие законопроекта в этом году.
Хотя Конгресс не проводит много заседаний этим летом, большая часть необходимой работы происходит за кулисами.
На прошлой неделе президент США Дональд Трамп подал свою ежегодную отчетность за 2025 год, в которой сообщается, что он заработал 2 миллиарда долларов в прошлом году, из которых около 1,4 миллиарда пришло из криптоиндустрии.
Сенатор Элизабет Уоррен призвала включить этическое положение в Закон о ясности.
Ключевым событием на прошлой неделе стало решение Верховного суда США, что президент может увольнять независимых комиссаров по своему усмотрению.
Следующая дата, которую стоит отслеживать, - 7 августа 2026 года, последний день срока Сената перед тем, как все уйдут на летние каникулы.