Ըստ ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների 2026 թվականի մայիսի վերջի դրությամբ ՀՀ վարկային կազմակերպությունների վարկերի ծավալը 444,550 մլն դրամ (444․6 մլրդ) է։ 2025թ.-ի համադրելի ցուցանիշի համեմատ վարկերի ծավալն աճել է 59,225 մլն դրամով կամ 15․4%-ով։
Մասնավորապես ոչ ռեզիդենտներին տրամդրվել է 34,841 մլն դրամ, իսկ ռեզիդենտներին 409,709 մլն դրամ։
Ռեզիդենտներին տրամադրած վարկերի 20․5%-ը կամ 84,056 մլն դրամը բաժին է ընկնում տարադրամով վարկերին, որոնց ծավալը 2025թ.-ի մայիսի վերջի համեմատ աճել է 33․8%-ով։
Տրամադրած վարկերի 79․5%-ը կամ 325,652 մլն դրամը բաժին է ընկնում ՀՀ դրամով վարկերին, որոնց ծավալը 2025թ.-ի մայիսի վերջի համեմատ աճել է 16%-ով։

Согласно данным, опубликованным Национальным статистическим комитетом Армении, по состоянию на конец мая 2026 года объем кредитов, выданных кредитными организациями Армении, составил 444,550 млн драмов (444,6 млрд). По сравнению с сопоставимым показателем 2025 года объем кредитов увеличился на 59,225 млн драмов или на 15,4%.
В частности, нерезидентам было выдано 34,841 млн драмов, а резидентам — 409,709 млн драмов.
20,5% кредитов, выданных резидентам, или 84,056 млн драмов, составляют кредиты в иностранной валюте, объем которых по сравнению с концом мая 2025 года увеличился на 33,8%.
79,5% кредитов, или 325,652 млн драмов, составляют кредиты в армянских драмах, объем которых по сравнению с концом мая 2025 года увеличился на 16%.