ՀՀ–ում նոր կենսաչափական նույնականացման քարտերի արժեքը 5850 դրամ կլինի: Այս մասին հայտնել է ՀՀ ՆԳՆ միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության պետ Նելլի Դավթյանը:
«Քարտերը կտրվեն 5 տարի ժամկետով և կարժենան 5850 դրամ։ Գործող քարտերը կշարունակեն վավեր լինել առաջիկա տասը տարում»,– հավելել է նա:
Հիշեցնենք, որ 2022 թվականի դեկտեմբերին կառավարության որոշմամբ կենսաչափական անձնագրերի տրամադրումը կասեցվեց 2 տարով, միաժամանակ երկարաձգվեց հին նմուշի անձնագրերի տրամադրումը:
Ավելի քան 10 տարի Հայաստանում անձնագրեր և ID քարտեր էր մատակարարում լեհական PWPW ընկերությունը, որի հետ պայմանագիրն ավարտվեց 2017 թվականի հունվարի 1-ին:
2025 թվականի ապրիլի 1-ին հայտնի դարձավ, որ Հայաստանում կենսաչափական համակարգի ներդրման մրցույթի հաղթող է ճանաչվել «IDEMIA Identity Security France and A.C.I. Technology S.à.r.l.» կոնսորցիումը:

The cost of new biometric cards in Armenia will be 5850 drams
The cost of new biometric identification cards in Armenia will be 5850 drams. This was announced by Nelly Davtyan, head of the Migration and Citizenship Service of the Ministry of Internal Affairs of Armenia:
“The cards will be issued for a period of 5 years and will cost 5850 drams. Existing cards will remain valid for the next ten years,” she added:
It should be noted that in December 2022, the government suspended the issuance of biometric passports for 2 years, while extending the issuance of old sample passports:
For more than 10 years, passports and ID cards in Armenia were supplied by the Polish company PWPW, with which the contract ended on January 1, 2017:
On April 1, 2025, it was announced that the winner of the competition for the implementation of the biometric system in Armenia was the consortium “IDEMIA Identity Security France and A.C.I. Technology S.à.r.l.”: