ՀՀ-ում կանոնավոր ուղևորափոխադրումների օրենսդրական կարգավորումները հստակեցվում են
ՀՀ-ում կանոնավոր ուղևորափոխադրումների կազմակերպման գործընթացի օրենսդրական կարգավորումները հստակեցնելու անհրաժեշտությամբ պայմանավորված գործադիրը փոփոխություններ և լրացումներ է կատարել նախկինում ընդունած որոշումներից մեկում։
Ըստ այդմ, վերանայվում են՝ հաշմանդամություն ունեցող անձանց համար մատչելի կամ հարմարեցված ԳՕՍՏ 30478-96 ստանդարտի պահանջներին համապատասխանող ավտոբուսների քանակի առնվազն 10 տոկոսի չափը, 3 և ավելի ավտոբուսներով սպասարկվող երթուղիներում յուրաքանչյուր 3-րդ ավտոբուսը պետք է մատչելի լինի հաշմանդամություն ունեցող անձանց։
Որոշմամբ կարգավորումներ են սահմանվում հայտ-պարտավորությունը չկատարելու արդյունքում սպասարկման իրավունքից զրկված կազմակերպություններին 2 տարի ժամկետով մրցույթներին մասնակցելու իրավունքից զրկելու վերաբերյալ։

В связи с необходимостью уточнения законодательных норм организации регулярных пассажирских перевозок в Армении, правительство внесло изменения и дополнения в одно из ранее принятых решений.
Согласно этому, пересматривается количество автобусов, соответствующих стандарту ГОСТ 30478-96, которые должны быть доступны или адаптированы для лиц с инвалидностью, не менее 10 процентов. На маршрутах, обслуживаемых тремя и более автобусами, каждый третий автобус должен быть доступен для лиц с инвалидностью.
Решением устанавливаются нормы о лишении организаций, не выполнивших обязательства по заявке, права участвовать в конкурсах на срок 2 года.