Հուլիսի 16-ին Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովում տեղի է ունեցել աշխատանքային հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվել են ջրամատակարարման և ջրահեռացման, ոռոգման ջրի մատակարարման ոլորտների կարգավորմանը վերաբերող մի շարք առաջնահերթ հարցեր։ Այդ մասին հայտնում են ՀԾԿՀ-ից:
Հանդիպման շրջանակում անդրադարձ է կատարվել «Ջրառ» ՓԲԸ-ի լիցենզավորման գործընթացին, ինչպես նաև Ջրային կոմիտեի կողմից 2026 թվականին ջրամատակարարման և ջրահեռացման համակարգում իրականացվող աշխատանքների ընթացքին և նախատեսվող ծրագրերի կատարմանը։ Քննարկվել են նաև սակագնային գործընթացի մեթոդաբանությանը վերաբերող հարցեր, ոլորտում իրականացվող մոնիթորինգի մեխանիզմները, ինչպես նաև գործող վարձակալության պայմանագրերի լրացուցիչ համաձայնագրերի կնքման անհրաժեշտությանն առնչվող իրավական և գործնական խնդիրները։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել քննարկված հարցերի շուրջ, ընդգծել ոլորտային համագործակցության շարունակականության կարևորությունը և պայմանավորվածություն ձեռք բերել աշխատանքները շարունակելու՝ գործող կարգավորումների արդյունավետ կիրառումն ու ջրամատակարարման և ջրահեռացման ծառայությունների որակի բարելավումն ապահովելու նպատակով։

16 июля в Комиссии по регулированию общественных услуг прошло рабочее совещание, на котором обсуждались ряд приоритетных вопросов, касающихся регулирования в области водоснабжения и водоотведения, а также поставок орошающей воды. Об этом сообщает РКК.
В рамках встречи был рассмотрен процесс лицензирования компании «Джррар», а также ход выполнения работ и запланированных мероприятий в системе водоснабжения и водоотведения, осуществляемых Водным комитетом в 2026 году. Также обсуждались вопросы методологии тарифного процесса, механизмы мониторинга, проводимого в отрасли, а также правовые и практические проблемы, связанные с необходимостью заключения дополнительных соглашений к действующим договорам аренды.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями по обсуждаемым вопросам, подчеркнули важность продолжения отраслевого сотрудничества и достигли соглашения о продолжении работы для обеспечения эффективного применения действующих регуляций и улучшения качества услуг водоснабжения и водоотведения.