Հայաստանի ներքին գործերի նախարարության (ՆԳՆ) նախարար Արփինե Սարկիսյանը և բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Այրապետյանը այցելել են ռազմական արդյունաբերության կոմիտե, որտեղ քննարկվել են տեղական տեխնոլոգիական և ռազմական արդյունաբերության ներուժի օգտագործման հնարավորությունները:
ՆԳՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, ռազմական արդյունաբերության կոմիտեի նախագահ Արամ Ջիվանյանը ներկայացրել է այս ոլորտում արձանագրված նորարարական ձեռքբերումները, տեղական ընկերությունների զարգացմանն ուղղված նախաձեռնությունները, ինչպես նաև հայկական ինժեներական խմբերի և գիտական հետազոտական կենտրոնների կողմից մշակված առաջադեմ տեխնոլոգիական լուծումները:
Քննարկվել են տեղական արտադրանքի օգտագործման հնարավորությունները ոստիկանության, փրկարար ծառայության և ՆԳՆ ենթակա այլ ծառայությունների օպերատիվ կարողությունների զարգացման և տեխնիկական արդիականացման համար:
Հանդիպման ավարտին ընդգծվել է պետական և մասնավոր հատվածների միջև արդյունավետ համագործակցության կարևորությունը, որը կարևոր նախապայման է երկրի անվտանգության ամրապնդման, տեղական ռազմական արդյունաբերության զարգացման և տեխնոլոգիական ինքնաբավության բարձրացման համար:

Министры внутренних дел (МВД) Армении Арпине Саркисян и министр высокотехнологичной промышленности Мхитар Айрапетян посетили Комитет военной промышленности, где обсудили возможности использования отечественного технологического и военно-промышленного потенциала в системе МВД страны.
Как сообщает пресс-служба МВД Армении, председатель Комитета военной промышленности Арам Дживанян представил инновационные достижения, зафиксированные в этой области, инициативы, направленные на развитие местных компаний, а также передовые технологические решения и высокотехнологичную продукцию, разработанную армянскими инженерными группами и научно-исследовательскими центрами.
Были обсуждены возможности использования отечественной продукции для развития и технической модернизации оперативных возможностей служб, подчиненных Министерству внутренних дел, полиции и спасательной службы.
Также были затронуты направления разработки и внедрения технологических решений в соответствии с потребностями системы МВД, а также расширение сотрудничества с местными технологическими компаниями.
В заключение встречи было подчеркнуто, что эффективное сотрудничество между государственным и частным секторами является важной предпосылкой для укрепления безопасности страны, развития отечественной военной промышленности и повышения технологической самодостаточности.