Հայաստանի տնտեսության նախարար Գևորգ Պապոյանը հանդիպել է Միացյալ Արաբական Էմիրությունների, Քուվեյթի, Իրաքի և Քաթարի դեսպանների և դիվանագիտական ներկայացուցիչների հետ, որտեղ ընդգծել է դեսպանությունների աջակցությունը հայկական արտադրողների և ներմուծողների, խոշոր առևտրային ցանցերի և դիստրիբյուտորների միջև գործարար կապերի ամրապնդման կարևորությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայկական արտադրանքի ներկայացվածության ընդլայնման հնարավորությունները Պարսից ծոցի երկրներում, լոգիստիկ և տրանսպորտային երթուղիների զարգացման, B2B հանդիպումների կազմակերպման, ինչպես նաև երկկողմ տնտեսական համագործակցության այլ ուղղությունների հարցեր:
Պապոյանը պատասխանել է դեսպանների հարցերին և լսել նրանց առաջարկությունները առևտրատնտեսական կապերի հետագա զարգացման վերաբերյալ:
Հիշեցնենք, որ Ռուսաստանը մայիսից սկսած սկսել է լայնածավալ սահմանափակումներ մտցնել Հայաստանից մատակարարումների վրա:

The Minister of Economy of Armenia, Gevorg Papoyan, met with ambassadors and diplomatic representatives from the United Arab Emirates, Kuwait, Iraq, and Qatar, emphasizing the importance of embassy support in strengthening business ties between Armenian producers and importers, major retail chains, and distributors.
During the meeting, opportunities for expanding the representation of Armenian products in Gulf markets, developing logistics and transit routes, organizing B2B meetings, and other areas of bilateral economic cooperation were discussed.
Papoyan answered the ambassadors' questions and listened to their suggestions for further developing trade and economic relations.
It is noteworthy that Russia began imposing large-scale restrictions on supplies from Armenia starting in May.