Հունիս ամսվա «Մի դրամի ուժ» նախաձեռնության շահառուն «Հայաստանի համար ուսում» հիմնադրամն էր, որը աշխատում է ապահովելու որակյալ կրթություն յուրաքանչյուր երեխայի համար Հայաստանում, անկախ նրանից, թե որտեղ են նրանք ապրում։ Նախաձեռնության միջոցով հավաքագրված 5,062,971 դրամը կուղղվի ուսուցիչների առաջնորդության ծրագրի իրականացմանը։ Այս աջակցությամբ երիտասարդ մասնագետները կստանան մասնագիտական վերապատրաստում և կտեղակայվեն տարածաշրջանային դպրոցներում՝ ուսուցանելու անբավարար համայնքներում և օգնելու կրթության որակի բարելավմանը։
Հուլիս ամսվա շահառուն «Իմ անտառ Հայաստան» է, որը բնապահպանական ոչ կառավարական կազմակերպություն է, որը իրականացնում է լայնածավալ ծառատունկ և անտառների վերականգնման նախագծեր Հայաստանում, նպաստելով երկրի կենսաբազմազանության պահպանմանը։
Այս տարի, երբ Հայաստանը պատրաստվում է հյուրընկալել կենսաբազմազանության կոնվենցիայի 17-րդ կողմերի համաժողովը (COP17), բնապահպանական պաշտպանության նախաձեռնություններին անհատական մասնակցությունը հատկապես կարևոր նշանակություն ունի։
Իդրամի և IDBank-ի հաղորդակցման և կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի ղեկավար Թաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով, երկրի կանաչ տարածքների ընդլայնումը ընդհանուր պատասխանատվություն է։
«Այսօր կայուն զարգացումը այլևս ընտրություն չէ՝ դա անհրաժեշտություն է։ «Մի դրամի ուժ» նախաձեռնության միջոցով մենք աշխատում ենք մեր հաճախորդների հետ՝ ստեղծելու ավելի կանաչ և կայուն միջավայր՝ աջակցելով երկարաժամկետ բնապահպանական ծրագրերին և իրականացնելով մեր ESG պարտավորությունները», - ասաց Թաթևիկ Վարդևանյանը։
««Մի դրամի ուժ» նախաձեռնության միջոցով մենք արդեն տնկել ենք 52,000-ից ավելի ծառեր Հայաստանի տարբեր տարածաշրջաններում։ Այս ձեռքբերումը նույնպես պատկանում է Իդրամի և IDBank-ի օգտատերերին։ Գալիք տարիներին, երբ այս անտառները հասունանան կայուն էկոհամակարգերի, դրանք կուժեղացնեն մեր երկիրը և կծառայեն ապագա սերունդներին», - ասաց «Իմ անտառ Հայաստան» ՀԿ-ի փոխտնօրեն Լիլիթ Մարտիրոսյանը։
«Մի դրամի ուժ» նախաձեռնությունը շարունակվում է աջակցել ազդեցիկ սոցիալական, համայնքային և կրթական նախագծերին։ Նախաձեռնության լավ գործերում մասնակցելու համար հաճախորդները պարզապես պետք է կատարեն վճարումներ Իդրամի և IDBank-ի հավելվածի, IDBanking.am և banking.idram.am առցանց հարթակների կամ Իդրամի և IDBank-ի վճարային տերմինալների միջոցով։ Յուրաքանչյուր վճարման համար ընկերությունները նվիրում են մեկ հայ դրամ՝ սոցիալապես կարևոր նախաձեռնություններին աջակցելու համար։

Армения: «Им лес» стал бенефициаром инициативы «Сила одного драма» в июле
Июньским бенефициаром инициативы «Сила одного драма» стал Фонд «Учись для Армении», который работает над обеспечением доступа к качественному образованию для каждого ребенка в Армении, независимо от места его проживания. Всего 5,062,971 драм, собранных в рамках инициативы, будет направлено на реализацию Программы лидерства учителей. Благодаря этой поддержке молодые специалисты получат специализированное обучение и будут размещены в региональных школах для преподавания в недостаточно обеспеченных сообществах и помощи в улучшении качества образования.
Июльским бенефициаром является «Мой лес Армения», экологическая неправительственная организация, реализующая масштабные проекты по лесовосстановлению и озеленению в Армении, способствующая сохранению биологического разнообразия страны.
В этом году, когда Армения готовится принять 17-ю Конференцию сторон Конвенции о биологическом разнообразии (COP17), участие отдельных лиц в инициативах по охране окружающей среды приобретает особое значение.
По словам Татевик Вардеваян, руководителя программ по коммуникациям и корпоративной социальной ответственности в Idram и IDBank, расширение зеленых зон страны является общей ответственностью.
«Сегодня устойчивое развитие больше не является выбором — это необходимость. Через инициативу «Сила одного драма» мы работаем с нашими клиентами, чтобы создать более зеленую и устойчивую среду, поддерживая долгосрочные экологические программы и реализуя наши обязательства в области ESG», — сказала Татевик Вардеваян.
«С помощью инициативы «Сила одного драма» мы уже посадили более 52,000 деревьев в различных регионах Армении. Это достижение также принадлежит пользователям Idram и IDBank. В последующие годы, когда эти леса станут устойчивыми экосистемами, они укрепят нашу страну и послужат будущим поколениям», — сказала Лилит Мартиросян, заместитель директора НПО «Мой лес Армения».
Инициатива «Сила одного драма» продолжает поддерживать значимые социальные, общественные и образовательные проекты. Чтобы стать частью добрых дел инициативы, клиентам достаточно совершать платежи через приложение Idram&IDBank, онлайн-платформы IDBanking.am и banking.idram.am или терминалы оплаты Idram и IDBank. За каждый платеж компании жертвуют один армянский драм для поддержки социально значимых инициатив.