Հայաստան և Հունաստան քննարկել են տնտեսական հարաբերությունների զարգացման հնարավորությունները
Հայաստանի դեսպան Հունաստանում Տիգրան Մկրտչյանը հանդիպել է Հունաստանի տնտեսական դիվանագիտության փոխնախարար Գարիս Թեոխարիսի հետ, որտեղ քննարկվել են երկկողմ տնտեսական հարաբերությունների զարգացման հնարավորությունները:
Մկրտչյանը ներկայացրել է Եվրամիության կողմից Հայաստանին առաջարկվող ինքնավար առևտրի գործիքները (ԱԱԳ), որոնք ստեղծում են նոր պայմաններ հայկական արտահանման համար ԵՄ շուկաներ:
Թեոխարիսը ողջունել է Հայաստանի խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքները և ընդգծել, որ Հունաստանը աջակցում է Հայաստանի և ԵՄ հարաբերությունների խորացմանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև հայկական արտադրանքի ներկայացման հնարավորությունները հունական ներմուծողներին և դիստրիբյուտորներին:

Армения и Греция рассмотрели возможности развития экономических отношений
Посол Армении в Греции Тигран Мкртчян встретился с заместителем министра иностранных дел Греции по экономической дипломатии Гарисом Теохарисом, где обсуждались возможности развития двусторонних экономических отношений.
Мкртчян представил предложенные Евросоюзом Армении инструменты автономной торговли (АТТ), которые создают новые условия для армянского экспорта на рынки ЕС.
Теохарис приветствовал результаты парламентских выборов в Армении и подчеркнул, что Греция поддерживает дальнейшее углубление отношений между Арменией и ЕС.
Собеседники также обсудили возможности презентации армянской продукции греческим импортерам и дистрибьюторам.