Հայաստան և Հունաստան քննարկել են տնտեսական հարաբերությունների զարգացման հնարավորությունները
Հայաստանի դեսպան Հունաստանում Տիգրան Մկրտչյանը հանդիպել է Հունաստանի տնտեսական դիվանագիտության փոխնախարար Գարիս Թեոխարիսի հետ, որտեղ քննարկվել են երկկողմ տնտեսական հարաբերությունների զարգացման հնարավորությունները:
Մկրտչյանը ներկայացրել է Եվրամիության կողմից Հայաստանին առաջարկվող ինքնավար առևտրի գործիքները (ԱԱԳ), որոնք ստեղծում են նոր պայմաններ հայկական արտահանման համար ԵՄ շուկաներ:
Թեոխարիսը ողջունել է Հայաստանի խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքները և ընդգծել, որ Հունաստանը աջակցում է Հայաստանի և ԵՄ հարաբերությունների խորացմանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև հայկական արտադրանքի ներկայացման հնարավորությունները հունական ներմուծողներին և դիստրիբյուտորներին:

Armenia and Greece Discussed Opportunities for Economic Relations Development
The Armenian Ambassador to Greece, Tigran Mkrtchyan, met with the Deputy Minister of Foreign Affairs of Greece for Economic Diplomacy, Harris Theoharis, to discuss opportunities for developing bilateral economic relations.
Mkrtchyan presented the tools of autonomous trade (AT) proposed by the European Union to Armenia, which create new conditions for Armenian exports to EU markets.
Theoharis welcomed the results of the parliamentary elections in Armenia and emphasized that Greece supports further deepening relations between Armenia and the EU.
The interlocutors also discussed the possibilities of presenting Armenian products to Greek importers and distributors.