Գագիկ Ծառուկյանի սեփականությունը կվերադարձվի Հայաստանի Հանրապետությանը Սևանում
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազությունը պահանջում է վերադարձնել Գագիկ Ծառուկյանի սեփականությունը
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազությունը պահանջում է վերադարձնել Սևանի ափին գտնվող Գագիկ Ծառուկյանի սեփականությունը, որը նախկինում պատկանել է «Մուլտի Գրուպ» ընկերությանը:
Դատախազությունը դիմել է հակակոռուպցիոն դատարան՝ պահանջելով ճանաչել անվավեր 1996 թվականի նոյեմբերի 29-ի պայմանագիրը, որը վերաբերում է 1.21 հեկտար տարածքի և 60 քառակուսի մետր մակերեսով տան վաճառքին:
Ավելին, դատախազությունը պահանջում է, որ ճանաչվեն անվավեր նաև 2000 թվականի սեպտեմբերի 8-ին և 2001 թվականի հունվարի 12-ին կնքված պայմանագրերը:
Այս պահանջների արդյունքում, 0.29114 հեկտար տարածքը, ինչպես նաև այնտեղ կառուցված շենքերն ու կառույցները, կվերադարձվեն Հայաստանի Հանրապետության սեփականությանը:
Հակակոռուպցիոն դատարանը բավարարել է դատախազության միջնորդությունը՝ արգելելով պատասխանող կողմին կատարել գործողություններ, որոնք կարող են փոխել նշված անշարժ գույքի սեփականատիրոջը:

The Prosecutor General's Office demands the return of Gagik Tsarukyan's property located on the shores of Lake Sevan, which previously belonged to the "Multi Group" company.
The prosecution has filed a claim in the anti-corruption court seeking to invalidate the contract dated November 29, 1996, concerning the sale of a land plot of 1.21 hectares and a house of 60 square meters.
Additionally, the prosecution seeks to invalidate contracts signed on September 8, 2000, and January 12, 2001.
As a result of these demands, a land plot of 0.29114 hectares, along with the buildings and structures constructed on it, will be returned to the ownership of the Republic of Armenia.
The anti-corruption court granted the prosecutor's request to prohibit the defendant from performing actions that may lead to a change of ownership of the specified properties.