Գագիկ Ծառուկյանի սեփականությունը կվերադարձվի Հայաստանի Հանրապետությանը Սևանում
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազությունը պահանջում է վերադարձնել Գագիկ Ծառուկյանի սեփականությունը
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազությունը պահանջում է վերադարձնել Սևանի ափին գտնվող Գագիկ Ծառուկյանի սեփականությունը, որը նախկինում պատկանել է «Մուլտի Գրուպ» ընկերությանը:
Դատախազությունը դիմել է հակակոռուպցիոն դատարան՝ պահանջելով ճանաչել անվավեր 1996 թվականի նոյեմբերի 29-ի պայմանագիրը, որը վերաբերում է 1.21 հեկտար տարածքի և 60 քառակուսի մետր մակերեսով տան վաճառքին:
Ավելին, դատախազությունը պահանջում է, որ ճանաչվեն անվավեր նաև 2000 թվականի սեպտեմբերի 8-ին և 2001 թվականի հունվարի 12-ին կնքված պայմանագրերը:
Այս պահանջների արդյունքում, 0.29114 հեկտար տարածքը, ինչպես նաև այնտեղ կառուցված շենքերն ու կառույցները, կվերադարձվեն Հայաստանի Հանրապետության սեփականությանը:
Հակակոռուպցիոն դատարանը բավարարել է դատախազության միջնորդությունը՝ արգելելով պատասխանող կողմին կատարել գործողություններ, որոնք կարող են փոխել նշված անշարժ գույքի սեփականատիրոջը:

Генеральная прокуратура требует вернуть собственность Гагика Царукяна на берегу озера Севан, которая ранее принадлежала компании "Мульти Групп".
Прокуратура подала иск в антикоррупционный суд с требованием признать недействительным договор от 29 ноября 1996 года, касающийся продажи земельного участка площадью 1,21 гектара и дома площадью 60 квадратных метров.
Кроме того, прокуратура требует признать недействительными договоры, подписанные 8 сентября 2000 года и 12 января 2001 года.
В результате этих требований, земельный участок площадью 0,29114 гектара, а также построенные на нем здания и сооружения будут возвращены в собственность Республики Армения.
Антикоррупционный суд удовлетворил ходатайство прокуратуры о запрете ответчику выполнять действия, которые могут привести к смене владельца указанных объектов недвижимости.