Անհանգիստ մրցակցություն, նոր բացահայտումներ և նշանակալի զվարճանք. սա լավագույնս նկարագրում է սիրելի Junius ֆինանսական օնլայն մրցույթի ոգին: Կարճ ընդմիջումից հետո մրցույթը վերադարձավ իր չորրորդ փուլով, որը այժմ ավարտվել է:
Մոտ մեկ ամիս, 3-8-րդ դասարանների աշակերտները մրցել են միմյանց հետ՝ փորձարկելով իրենց մաթեմատիկական և ֆինանսական գիտելիքները:
Վերջին փուլը ավարտվեց տոնական մրցանակաբաշխությամբ: Մասնակիցները, ովքեր հաջողությամբ ավարտեցին բոլոր 50 մակարդակները և հավաքեցին առավելագույն քանակությամբ կրիստալներ, ստացան արժեքավոր մրցանակներ, որոնք տրամադրվել էին Idram-ի կողմից, որոնք հարմարեցված էին իրենց համապատասխան տարիքային խմբերին, ինչպես խաղային փուլերը:
3-4-րդ դասարաններ
1-ին տեղ – Samsung Galaxy Tab S10 պլանշետ,
2-րդ տեղ – Fitbit Charge 6 Coral խելացի ժամացույց,
3-րդ տեղ – Երևան Պարկի նվեր փաթեթ երկուսի համար:
5-6-րդ դասարաններ
1-ին տեղ – Nintendo Switch OLED,
2-րդ տեղ – Instax Mini SE տեսախցիկ,
3-րդ տեղ – Adidas նվեր քարտ:
7-8-րդ դասարաններ
1-ին տեղ – Apple iPad 11 (2025),
2-րդ տեղ – iSpace նվեր քարտ,
3-րդ տեղ – AirPods 4 ականջակալներ:
Ինչպես նշեց Tatevik Vardevanyan-ը, IDBank-ի և Idram-ի հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի ղեկավար, Junius խաղը, որը ներկայացվել է Idram Junior հավելվածում երկու տարի առաջ, նպատակ ունի բարելավել երեխաների ֆինանսական գիտելիքները իրենց սիրելի խաղային ձևաչափով:
«Մենք ուրախ ենք տեսնել, որ tantos երեխաներ, ովքեր մասնակցում են Junius-ին, այսօր սովորում են խաղալով: Մրցույթները ժամանակ առ ժամանակ հայտարարվում են, և շուտով, հուլիսի 6-ին, մենք կհայտարարենք նոր մրցույթ: Նրա շրջանակներում 3-8-րդ դասարանների աշակերտները կրկին կունենան հնարավորություն մասնակցելու և շահելու տարբեր մրցանակներ իրենց համապատասխան կատեգորիաներում, այդ թվում՝ iPads, պլանշետներ, AirPods և այլ արժեքավոր նվերներ: Հիշեցնեմ, որ մրցանակ ստանալու համար ծնողը պետք է կատարի վավերացում Idram-ում, հակառակ դեպքում հաջորդ վավերացված մասնակիցը կհռչակվի հաղթող»:
Նոր ֆինանսական արկածներ դեռ առջևում են, այնպես որ, ներբեռնեք և կատարեք ձեր վավերացումը Idram Junior հավելվածում, որպեսզի չկորցնեք այս նոր հնարավորությունը գիտելիքներ ձեռք բերելու համար:
Idram Junior հավելվածը նախատեսված է 8-16 տարեկան օգտվողների համար: Այն թույլ է տալիս երեխաներին օգտագործել կանխիկ միջոցներ, կատարել առանց կոնտակտային վճարումներ, խնայել գումար և զարգացնել ֆինանսական գիտելիքները, իսկ ծնողներին հնարավորություն է տալիս վերահսկել իրենց երեխաների ֆինանսական գործունեությունը ժամանակակից և անվտանգ գործիքի միջոցով:

Intense competition, new discoveries, and meaningful fun: this perfectly captures the spirit of the beloved Junius financial online tournament. After a short break, the tournament returned with its fourth round, which has now come to a conclusion.
For about a month, 3rd to 8th-grade students competed against each other to test their knowledge of mathematics and finance.
The latest round of the tournament concluded with a festive award ceremony. Participants who successfully completed all 50 levels and collected the maximum number of crystals received valuable prizes awarded by Idram, which were adapted to their respective age groups, like the game rounds:
Grades 3-4
1st place – Samsung Galaxy Tab S10 tablet,
2nd place – Fitbit Charge 6 Coral smart watch,
3rd place – Yerevan Park gift package for two.
Grades 5-6
1st place – Nintendo Switch OLED,
2nd place – Instax Mini SE camera,
3rd place – Adidas gift card.
Grades 7-8
1st place – Apple iPad 11 (2025),
2nd place – iSpace gift card,
3rd place – AirPods 4 earphones.
According to Tatevik Vardevanyan, Head of Communications and Social Responsibility Programs at IDBank and Idram, the Junius game, introduced in the Idram Junior app two years ago, aims to improve children’s financial literacy through their favorite game-based format.
“We are happy to see that so many children participating in Junius today are learning through play. The competitions are announced periodically, and soon, on July 6th, we will announce a new tournament. Within its framework, 3rd to 8th-grade students will once again have the opportunity to participate and win various prizes in their respective categories, including iPads, tablets, AirPods, and other valuable gifts. Let me remind you that to receive a prize, the parent must complete verification in Idram; otherwise, the next verified participant in line will be recognized as the winner.”
New financial adventures are still ahead, so download and complete your verification in the Idram Junior app to make sure you don’t miss this new opportunity to gain knowledge.
The Idram Junior app is designed for users aged 8–16. It allows children to use cashless funds, make contactless payments, save money, and develop financial literacy while giving parents the ability to monitor their children’s financial activities through a modern and secure tool.
Congratulations to all the participants! Always remember that regardless of your final ranking, the most valuable prize you can earn is knowledge.