Անհանգիստ մրցակցություն, նոր բացահայտումներ և նշանակալի զվարճանք. սա լավագույնս նկարագրում է սիրելի Junius ֆինանսական օնլայն մրցույթի ոգին: Կարճ ընդմիջումից հետո մրցույթը վերադարձավ իր չորրորդ փուլով, որը այժմ ավարտվել է:
Մոտ մեկ ամիս, 3-8-րդ դասարանների աշակերտները մրցել են միմյանց հետ՝ փորձարկելով իրենց մաթեմատիկական և ֆինանսական գիտելիքները:
Վերջին փուլը ավարտվեց տոնական մրցանակաբաշխությամբ: Մասնակիցները, ովքեր հաջողությամբ ավարտեցին բոլոր 50 մակարդակները և հավաքեցին առավելագույն քանակությամբ կրիստալներ, ստացան արժեքավոր մրցանակներ, որոնք տրամադրվել էին Idram-ի կողմից, որոնք հարմարեցված էին իրենց համապատասխան տարիքային խմբերին, ինչպես խաղային փուլերը:
3-4-րդ դասարաններ
1-ին տեղ – Samsung Galaxy Tab S10 պլանշետ,
2-րդ տեղ – Fitbit Charge 6 Coral խելացի ժամացույց,
3-րդ տեղ – Երևան Պարկի նվեր փաթեթ երկուսի համար:
5-6-րդ դասարաններ
1-ին տեղ – Nintendo Switch OLED,
2-րդ տեղ – Instax Mini SE տեսախցիկ,
3-րդ տեղ – Adidas նվեր քարտ:
7-8-րդ դասարաններ
1-ին տեղ – Apple iPad 11 (2025),
2-րդ տեղ – iSpace նվեր քարտ,
3-րդ տեղ – AirPods 4 ականջակալներ:
Ինչպես նշեց Tatevik Vardevanyan-ը, IDBank-ի և Idram-ի հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի ղեկավար, Junius խաղը, որը ներկայացվել է Idram Junior հավելվածում երկու տարի առաջ, նպատակ ունի բարելավել երեխաների ֆինանսական գիտելիքները իրենց սիրելի խաղային ձևաչափով:
«Մենք ուրախ ենք տեսնել, որ tantos երեխաներ, ովքեր մասնակցում են Junius-ին, այսօր սովորում են խաղալով: Մրցույթները ժամանակ առ ժամանակ հայտարարվում են, և շուտով, հուլիսի 6-ին, մենք կհայտարարենք նոր մրցույթ: Նրա շրջանակներում 3-8-րդ դասարանների աշակերտները կրկին կունենան հնարավորություն մասնակցելու և շահելու տարբեր մրցանակներ իրենց համապատասխան կատեգորիաներում, այդ թվում՝ iPads, պլանշետներ, AirPods և այլ արժեքավոր նվերներ: Հիշեցնեմ, որ մրցանակ ստանալու համար ծնողը պետք է կատարի վավերացում Idram-ում, հակառակ դեպքում հաջորդ վավերացված մասնակիցը կհռչակվի հաղթող»:
Նոր ֆինանսական արկածներ դեռ առջևում են, այնպես որ, ներբեռնեք և կատարեք ձեր վավերացումը Idram Junior հավելվածում, որպեսզի չկորցնեք այս նոր հնարավորությունը գիտելիքներ ձեռք բերելու համար:
Idram Junior հավելվածը նախատեսված է 8-16 տարեկան օգտվողների համար: Այն թույլ է տալիս երեխաներին օգտագործել կանխիկ միջոցներ, կատարել առանց կոնտակտային վճարումներ, խնայել գումար և զարգացնել ֆինանսական գիտելիքները, իսկ ծնողներին հնարավորություն է տալիս վերահսկել իրենց երեխաների ֆինանսական գործունեությունը ժամանակակից և անվտանգ գործիքի միջոցով:

От финансовых приключений к великим победам: Завершился 4-й онлайн-турнир Junius
Напряженная конкуренция, новые открытия и значимое развлечение: это прекрасно описывает дух любимого финансового онлайн-турнира Junius. После короткого перерыва турнир вернулся с четвертым раундом, который теперь завершен.
На протяжении около месяца ученики 3-8 классов соревновались друг с другом, проверяя свои знания математики и финансов.
Последний раунд турнира завершился праздничной церемонией награждения. Участники, успешно завершившие все 50 уровней и собравшие максимальное количество кристаллов, получили ценные призы от Idram, адаптированные к их возрастным группам, как и игровые раунды:
3-4 классы
1-е место – планшет Samsung Galaxy Tab S10,
2-е место – умные часы Fitbit Charge 6 Coral,
3-е место – подарочный пакет Ереван Парк на двоих.
5-6 классы
1-е место – Nintendo Switch OLED,
2-е место – камера Instax Mini SE,
3-е место – подарочная карта Adidas.
7-8 классы
1-е место – Apple iPad 11 (2025),
2-е место – подарочная карта iSpace,
3-е место – наушники AirPods 4.
По словам Татевик Вардеваян, руководителя программ по коммуникациям и социальной ответственности в IDBank и Idram, игра Junius, представленная в приложении Idram Junior два года назад, направлена на улучшение финансовой грамотности детей через любимый игровой формат.
«Мы рады видеть, что так много детей, участвующих в Junius, сегодня учатся через игру. Соревнования объявляются периодически, и скоро, 6 июля, мы объявим новый турнир. В его рамках ученики 3-8 классов снова получат возможность участвовать и выигрывать различные призы в своих категориях, включая iPad, планшеты, AirPods и другие ценные подарки. Напоминаю, что для получения приза родитель должен пройти верификацию в Idram, в противном случае следующим верифицированным участником будет признан победитель».
Новые финансовые приключения еще впереди, поэтому скачайте и пройдите верификацию в приложении Idram Junior, чтобы не упустить эту новую возможность получить знания.
Приложение Idram Junior предназначено для пользователей в возрасте 8-16 лет. Оно позволяет детям использовать безналичные средства, совершать бесконтактные платежи, экономить деньги и развивать финансовую грамотность, при этом давая родителям возможность контролировать финансовую деятельность своих детей с помощью современного и безопасного инструмента.
Поздравляем всех участников! Всегда помните, что независимо от вашего окончательного рейтинга, самым ценным призом, который вы можете получить, является знание.