ԵՐԵՎԱՆ, 6 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. Ժարքա պայքար, նոր բացահայտումներ և օգտակար ժամանց՝ այսպես կարելի է բնութագրել երեխաների համար շատ սիրելի ֆինանսական օնլայն մրցույթը՝ Junius: Կարճ ընդմիջումից հետո մրցույթի չորրորդ փուլը ավարտվեց:
Մոտ մեկ ամիս 3-8-րդ դասարանների աշակերտները մրցում էին միմյանց հետ, ստուգելով իրենց գիտելիքները մաթեմատիկայի և ֆինանսների ոլորտում:
Մրցույթի հերթական փուլը ավարտվեց մրցանակների հանձնման հանդիսավոր արարողությամբ: Արդյունքում, բոլոր 50 փուլերը հաջողությամբ անցած և առավելագույն քանակությամբ կրիստալներ հավաքած մասնակիցները ստացան արժեքավոր մրցանակներ, որոնք տրամադրվել էին Idram ընկերության կողմից:
3-4-րդ դասարաններ:
1-ին տեղ — Samsung Galaxy Tab S10 պլանշետ,
2-րդ տեղ — Fitbit Charge 6 Coral սմարթ ժամացույց,
3-րդ տեղ — Yerevan Park-ի նվեր փաթեթ:
5-6-րդ դասարաններ:
1-ին տեղ — Nintendo Switch OLED,
2-րդ տեղ — Instax Mini SE լուսանկարիչ,
3-րդ տեղ — Adidas-ի նվեր քարտ:
7-8-րդ դասարաններ:
1-ին տեղ — Apple iPad 11 (2025),
2-րդ տեղ — iSpace-ի նվեր քարտ,
3-րդ տեղ — AirPods 4 ականջակալներ:
IDBank-ի և Idram-ի սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով, Junius խաղի նպատակն է երեխաներին ֆինանսական գիտելիքներ տալ նրանց սիրելի խաղային ձևաչափով:
«Մենք ուրախ ենք տեսնել, որ շատ երեխաներ՝ Junius խաղի մասնակիցներ, այսօր սովորում են խաղի միջոցով: Մրցույթները հայտարարվում են որոշակի ժամանակահատվածով, և արդեն շուտով, հուլիսի 6-ին, մենք կհայտարարենք նոր մրցույթ, որի շրջանակներում 3-8-րդ դասարանների աշակերտները կրկին կարող են մասնակցել իրենց կատեգորիաներում և շահել տարբեր մրցանակներ, այդ թվում՝ iPad, պլանշետ, AirPods ականջակալներ և այլ արժեքավոր նվերներ»,- ասաց նա:
Վարդևանյանը հիշեցրեց, որ մրցանակ ստանալու համար պարտադիր է ծնողի կողմից Idram-ում նույնականացումը, հակառակ դեպքում հաղթողը ճանաչվում է հաջորդ մասնակիցը, ով անցել է նույնականացումը:
Նոր ֆինանսական արկածներ դեռ առջևում են, այնպես որ, ներբեռնեք Idram Junior հավելվածը և անցեք նույնականացումը, որպեսզի չկորցնեք նոր հնարավորությունը գիտելիքներ ստանալու:
Idram Junior հավելվածը նախատեսված է 8-16 տարեկան օգտվողների համար: Նրա միջոցով երեխաները կարող են օգտագործել առանց կանխիկ միջոցներ, կատարել անհասանելի վճարումներ, խնայել և զարգացնել ֆինանսական գիտելիքները, իսկ ծնողները՝ վերահսկել երեխաների ֆինանսական գործողությունները ժամանակակից և անվտանգ գործիքի միջոցով:
Idram-ը ողջունում է բոլոր մասնակիցներին: «Հիշեք, անկախ զբաղեցրած տեղերից, ամենակարևոր մրցանակը, որը կարելի է ստանալ, գիտելիքն է»,- նշվում է հաղորդագրությունում:

Финансовые приключения — к большим победам: подведены итоги 4-го онлайн-турнира Junius
ЕРЕВАН, 6 июля. /АРКА/. Жаркая борьба, новые открытия и полезный досуг — именно так можно охарактеризовать столь полюбившийся детям финансовый онлайн-турнир Junius. После короткой паузы четвертый этап турнира подошел к завершению:
Около месяца ученики 3–8-х классов соревновались друг с другом, проверяя свои знания в области математики и финансов:
Очередной этап турнира завершился торжественной церемонией вручения призов. В результате участники, успешно преодолевшие все 50 этапов и набравшие наибольшее количество кристаллов, получили ценные призы, учрежденные компанией Idram:
3–4-е классы:
1-е место — планшет Samsung Galaxy Tab S10,
2-е место — смарт-часы Fitbit Charge 6 Coral,
3-е место — подарочный пакет Yerevan Park на двоих:
5–6-е классы:
1-е место — Nintendo Switch OLED,
2-е место — фотокамера Instax Mini SE,
3-е место — подарочная карта Adidas:
7–8-е классы:
1-е место — Apple iPad 11 (2025),
2-е место — подарочная карта iSpace,
3-е место — наушники AirPods 4:
По словам руководителя управления коммуникаций и программ социальной ответственности IDBank и Idram Татевик Вардеванян, цель игры Junius, внедренной два года назад в приложении Idram Junior, — обучать детей финансовой грамотности в любимом для них игровом формате:
«Мы рады видеть, что многие дети — участники игры Junius — сегодня учатся через игру. Конкурсы объявляются с определенной периодичностью, и уже скоро, 6 июля, мы объявим новый конкурс, в рамках которого ученики 3–8-х классов вновь смогут принять участие в своих категориях и выиграть различные призы, в том числе iPad, планшет, наушники AirPods и другие ценные подарки», — сказала она:
Вардванян напомнила, что для получения приза обязательна идентификация в Idram со стороны родителя, в противном случае победителем признается следующий участник в рейтинге, прошедший идентификацию:
Новые финансовые приключения еще впереди, поэтому скачивайте приложение Idram Junior и проходите идентификацию, чтобы не упустить новую возможность получить знания:
Приложение Idram Junior предназначено для пользователей в возрасте 8–16 лет. С его помощью дети могут пользоваться безналичными средствами, совершать бесконтактные платежи, копить и развивать финансовую грамотность, а родители — контролировать финансовые действия детей с помощью современного и безопасного инструмента:
Idram поздравляет всех участников. «Всегда помните: независимо от занятых мест, самый ценный приз, который можно получить, — это знания», — говорится в сообщении: