ԵՐԵՎԱՆ, 6 հուլիսի. /ԱՌԿԱ/. Ժարքա պայքար, նոր բացահայտումներ և օգտակար ժամանց՝ այսպես կարելի է բնութագրել երեխաների համար շատ սիրելի ֆինանսական օնլայն մրցույթը՝ Junius: Կարճ ընդմիջումից հետո մրցույթի չորրորդ փուլը ավարտվեց:
Մոտ մեկ ամիս 3-8-րդ դասարանների աշակերտները մրցում էին միմյանց հետ, ստուգելով իրենց գիտելիքները մաթեմատիկայի և ֆինանսների ոլորտում:
Մրցույթի հերթական փուլը ավարտվեց մրցանակների հանձնման հանդիսավոր արարողությամբ: Արդյունքում, բոլոր 50 փուլերը հաջողությամբ անցած և առավելագույն քանակությամբ կրիստալներ հավաքած մասնակիցները ստացան արժեքավոր մրցանակներ, որոնք տրամադրվել էին Idram ընկերության կողմից:
3-4-րդ դասարաններ:
1-ին տեղ — Samsung Galaxy Tab S10 պլանշետ,
2-րդ տեղ — Fitbit Charge 6 Coral սմարթ ժամացույց,
3-րդ տեղ — Yerevan Park-ի նվեր փաթեթ:
5-6-րդ դասարաններ:
1-ին տեղ — Nintendo Switch OLED,
2-րդ տեղ — Instax Mini SE լուսանկարիչ,
3-րդ տեղ — Adidas-ի նվեր քարտ:
7-8-րդ դասարաններ:
1-ին տեղ — Apple iPad 11 (2025),
2-րդ տեղ — iSpace-ի նվեր քարտ,
3-րդ տեղ — AirPods 4 ականջակալներ:
IDBank-ի և Idram-ի սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով, Junius խաղի նպատակն է երեխաներին ֆինանսական գիտելիքներ տալ նրանց սիրելի խաղային ձևաչափով:
«Մենք ուրախ ենք տեսնել, որ շատ երեխաներ՝ Junius խաղի մասնակիցներ, այսօր սովորում են խաղի միջոցով: Մրցույթները հայտարարվում են որոշակի ժամանակահատվածով, և արդեն շուտով, հուլիսի 6-ին, մենք կհայտարարենք նոր մրցույթ, որի շրջանակներում 3-8-րդ դասարանների աշակերտները կրկին կարող են մասնակցել իրենց կատեգորիաներում և շահել տարբեր մրցանակներ, այդ թվում՝ iPad, պլանշետ, AirPods ականջակալներ և այլ արժեքավոր նվերներ»,- ասաց նա:
Վարդևանյանը հիշեցրեց, որ մրցանակ ստանալու համար պարտադիր է ծնողի կողմից Idram-ում նույնականացումը, հակառակ դեպքում հաղթողը ճանաչվում է հաջորդ մասնակիցը, ով անցել է նույնականացումը:
Նոր ֆինանսական արկածներ դեռ առջևում են, այնպես որ, ներբեռնեք Idram Junior հավելվածը և անցեք նույնականացումը, որպեսզի չկորցնեք նոր հնարավորությունը գիտելիքներ ստանալու:
Idram Junior հավելվածը նախատեսված է 8-16 տարեկան օգտվողների համար: Նրա միջոցով երեխաները կարող են օգտագործել առանց կանխիկ միջոցներ, կատարել անհասանելի վճարումներ, խնայել և զարգացնել ֆինանսական գիտելիքները, իսկ ծնողները՝ վերահսկել երեխաների ֆինանսական գործողությունները ժամանակակից և անվտանգ գործիքի միջոցով:
Idram-ը ողջունում է բոլոր մասնակիցներին: «Հիշեք, անկախ զբաղեցրած տեղերից, ամենակարևոր մրցանակը, որը կարելի է ստանալ, գիտելիքն է»,- նշվում է հաղորդագրությունում:

Financial Adventures Lead to Great Victories: Results of the 4th Junius Online Tournament Announced
YEREVAN, July 6. /ARKA/. A fierce competition, new discoveries, and useful leisure — this is how one can characterize the beloved financial online tournament Junius for children. After a short break, the fourth stage of the tournament has come to an end:
For about a month, students from grades 3 to 8 competed against each other, testing their knowledge in mathematics and finance:
The latest stage of the tournament concluded with a solemn award ceremony. As a result, participants who successfully completed all 50 stages and collected the most crystals received valuable prizes provided by Idram:
Grades 3-4:
1st place — Samsung Galaxy Tab S10 tablet,
2nd place — Fitbit Charge 6 Coral smartwatch,
3rd place — Yerevan Park gift package for two:
Grades 5-6:
1st place — Nintendo Switch OLED,
2nd place — Instax Mini SE camera,
3rd place — Adidas gift card:
Grades 7-8:
1st place — Apple iPad 11 (2025),
2nd place — iSpace gift card,
3rd place — AirPods 4 headphones:
According to Tatevik Vardevanyan, head of communications and social responsibility programs at IDBank and Idram, the goal of the Junius game, implemented two years ago in the Idram Junior app, is to teach children financial literacy in a format they enjoy:
“We are happy to see that many children — participants of the Junius game — are learning through play today. Competitions are announced periodically, and soon, on July 6, we will announce a new competition, where students from grades 3-8 can again participate in their categories and win various prizes, including an iPad, tablet, AirPods headphones, and other valuable gifts,” she said:
Vardevanyan reminded that to receive a prize, parental identification in Idram is mandatory; otherwise, the next participant in the ranking who has passed identification will be recognized as the winner:
New financial adventures are ahead, so download the Idram Junior app and complete the identification to not miss the new opportunity to gain knowledge:
The Idram Junior app is designed for users aged 8-16. With it, children can use cashless means, make contactless payments, save, and develop financial literacy, while parents can monitor their children's financial actions with a modern and safe tool:
Idram congratulates all participants. “Always remember: regardless of the places occupied, the most valuable prize you can receive is knowledge,” the message states: