Ֆեդերալ պահուստի պաշտոնյաները հունիս ամսվա հանդիպման ժամանակ բաժանվել են տոկոսադրույքների ապագայի շուրջ, ըստ չորեքշաբթի օրը հրապարակված արձանագրության:
Նոր նախագահ Քևին Վարշի առաջին հանդիպման ժամանակ մասնակիցները տեսել են այնպիսի սցենարներ, որտեղ ինֆլյացիան կարող է նվազել և թույլ տալ ավելի ցածր տոկոսադրույքներ, մինչդեռ մյուսները պատկերացրել են, որ գների բարձրացումը կմնա բարձր և կհանգեցնի բարձրացումների:
Հանդիպման ընթացքում Վարշը քննարկումը բնութագրել է որպես «ընտանեկան պայքար», որը ավարտվել է կոմիտեի միաձայն որոշմամբ պահել Ֆեդի հիմնական տոկոսադրույքը 3.5%-3.75% միջակայքում:
Արձանագրությունը չի մանրամասնում, թե ինչ drama է տեղի ունեցել, և նկարագրում է անդամների տարբեր տեսակետները առանց կողմնակալության:
Մասնակիցները նշել են, որ իրենց ապագա քաղաքական գործողությունները կախված կլինեն «մուտքային տեղեկատվությունից»: Ինֆլյացիան բարձրացել է անցած տարվա մեծ մասում, ինչը պայմանավորված էր նախագահ Դոնալդ Թրամփի տուրքերով և Իրանի պատերազմով:
Արդյունքում, տնտեսագետները բաժանվել են դրա կայունության վերաբերյալ:
Մասնակիցները նշել են, որ «ինֆլյացիան կմնա բարձր կարճաժամկետում և հետո կսկսի նվազել»: Շուկաները քիչ արձագանքեցին արձանագրության հրապարակմանը:

Официальные лица ФРС разделились на прошлом заседании по поводу будущего процентных ставок, согласно опубликованным в среду протоколам:
На первом заседании нового председателя Кевина Уорша участники увидели сценарии, в которых инфляция может снизиться и позволить снизить ставки, в то время как другие предвидели сценарий, в котором рост цен останется высоким и приведет к повышению ставок:
Во время пресс-конференции после заседания Уорш охарактеризовал дебаты как «семейную борьбу», которая закончилась единогласным голосованием комитета о сохранении базовой процентной ставки ФРС в диапазоне 3,5%-3,75%:
Протокол не уточняет, какие драмы произошли, и описывает различные взгляды участников без предвзятости:
Участники отметили, что их будущие политические действия будут зависеть от «поступающей информации». Инфляция росла большую часть прошлого года, что было вызвано тарифами президента Дональда Трампа и войной в Иране:
В результате экономисты разделились в мнениях о ее устойчивости:
Участники отметили, что «инфляция останется высокой в краткосрочной перспективе и затем начнет снижаться». Рынки слабо отреагировали на публикацию протоколов: