Ֆեդերալ պահուստային համակարգի նախագահ Քևին Ուարշը հայտարարեց հինգ աշխատանքային խմբերի ղեկավարների մասին, որոնք կխորհրդակցեն Ֆեդին այն ոլորտներում, որտեղ նա ցանկանում է տեսնել քաղաքական և ինստիտուցիոնալ փոփոխություններ:
- Արհեստական բանականության աշխատանքային խումբը ներառում է ներդրումային վենչուրային կապիտալիստ Մարկ Անդրեսենին, տնտեսագետ Չարլզ Ի. Ջոնսին և Xbox-ի գլխավոր տնօրեն Աշա Շարմային:
- Բոլորը դրական են տրամադրված արհեստական բանականության տնտեսական ներուժի նկատմամբ՝ ինչպես նաև Ուարշը:
- Սակայն Ֆեդը Ուարշի տեսակետը ընդունելը հեշտ չի լինի:
Արհեստական բանականության աշխատանքային խումբը, որը Ֆեդի կողմից ներկայացված հինգ խմբերից մեկն է, պաշտոնապես պետք է գնահատի նոր ընդհանուր նպատակային տեխնոլոգիաների, այդ թվում՝ արհեստական բանականության, տնտեսական ազդեցությունը՝ Ֆեդերալ պահուստային համակարգի քաղաքական որոշումների համար:
Ուարշը երկար տարիներ եղել է արհեստական բանականության տնտեսական ներուժի կողմնակից:
Նրա կարծիքով, արհեստական բանականության ընդունումը «հնարավոր է, ամենակարևոր փոփոխությունն է տնտեսության և բիզնեսի ոլորտում, որը մենք ունեցել ենք իմ մեծահասակ կյանքի ընթացքում»:
Նա նաև նշել է, որ 2025 թվականին արհեստական բանականության առաջընթացները կարող են պատճառ հանդիսանալ տոկոսադրույքների նվազեցման համար, քանի որ դա կարող է օգնել տնտեսությանը արագ աճել առանց ինֆլացիայի բարձրացման:

Председатель ФРС Кевин Уарш объявил о лидерах пяти рабочих групп, которые будут консультировать ФРС по вопросам, в которых он хочет увидеть изменения в политике и институтах:
- Рабочая группа по искусственному интеллекту включает венчурного капиталиста Марка Андрисена, экономиста Чарльза I. Джонса и генерального директора Xbox Ашу Шарму:
- Все они оптимистично настроены по поводу экономического потенциала ИИ — как и Уарш:
- Однако убедить ФРС принять точку зрения Уарша будет нелегко:
Рабочая группа по ИИ, одна из пяти, представленных ФРС, официально должна оценить экономическое влияние новых технологий общего назначения, включая искусственный интеллект, для информирования политических решений ФРС:
Уарш на протяжении многих лет является сторонником потенциально трансформирующего экономического потенциала ИИ:
Он отметил, что принятие ИИ «возможно, является самым важным изменением в экономике и бизнесе, которое мы имели за всю мою взрослую жизнь»:
Он также заявил, что в 2025 году достижения в области ИИ могут стать причиной для снижения процентных ставок, поскольку это может помочь экономике быстро расти без повышения инфляции: