Լուրեր | 2026/06/26 17:09
Հունիսի 27-ին Երազ այգում կայանալիք Newmag Summerfest 2026-ը այս տարի միավորում է գրականությունը, մշակույթն ու սպորտը՝ մեկ մեծ հարթակում։
Այցելուներին սպասում են գրքերի շնորհանդեսներ, հեղինակների հետ հանդիպումներ, համերգային ծրագիր, սպորտային ակտիվություններ և բազմաթիվ անակնկալներ։
Փառատոնի ամենասպասված իրադարձություններից մեկը լինելու է ֆուտբոլային աստղ Հենրիկ Մխիթարյանի հետ բացառիկ հանդիպումը։
Մասնակիցները հնարավորություն կունենան հանդիպել լեգենդար ֆուտբոլիստին, մասնակցել հարցուպատասխանին և ձեռք բերել անձամբ նրա կողմից մակագրված գրքերը։
Արդեն 5-րդ տարին անընդմեջ Evoca-ն մասնակցում է Newmag Summerfest-ին՝ յուրաքանչյուր տարի ներկայանալով նոր կոնցեպտով, յուրահատուկ տաղավարով ու անակնկալներով։
Այս տարի ևս բացառություն չէ․ Evocabank-ի տաղավարը կրկին կդառնա փառատոնի ամենաակտիվ կետերից մեկը։ Իսկ հատուկ սպորտի սիրահարների համար Evocabank-ը պատրաստել է նաև բասկետբոլի զոնա։ Հայաստանի բասկետբոլի հավաքականի սաները տաղավարում կանցկացնեն խաղեր, կկիսվեն իրենց փորձով, կսովորեցնեն բասկետբոլի հիմունքները և կմասնակցեն այցելուների հետ ինտերակտիվ մրցույթների։
Այցելուները հնարավորություն կունենան նաև մասնակցելու հետաքրքիր խաղարկություններին, որի ընթացքում կարող են շահել անակնկալ նվերներ։
Միացիր ամառվա ամենասպասված փառատոնին և բացահայտիր Newmag Summerfest 2026-ի գրական, մարզական ու ժամանցային աշխարհը Evoca-ի հետ։

Evocabank is joining Newmag Summerfest for the fifth consecutive year as the main sponsor.
On June 27, in Yeraz Park, the Newmag Summerfest 2026 will take place, uniting literature, culture, and sports on one large platform.
Visitors can look forward to book presentations, meetings with authors, concert programs, sports activities, and many surprises.
One of the most anticipated events of the festival will be an exclusive meeting with football star Henrikh Mkhitaryan.
Participants will have the chance to meet the legendary football player, engage in a Q&A session, and acquire personally signed books from him.
For the fifth consecutive year, Evoca is participating in Newmag Summerfest, each time presenting a new concept, unique booth, and surprises.
This year is no exception; Evocabank's booth will again be one of the most active spots of the festival. Additionally, for sports enthusiasts, Evocabank has prepared a basketball zone. Players from the Armenian national basketball team will conduct games, share their experiences, teach basketball fundamentals, and participate in interactive competitions with visitors.
Visitors will also have the opportunity to take part in exciting raffles, where they can win surprise gifts.
Join the most anticipated festival of the summer and discover the literary, sports, and entertainment world of Newmag Summerfest 2026 with Evoca.