Լուրեր | 2026/06/26 17:09
Հունիսի 27-ին Երազ այգում կայանալիք Newmag Summerfest 2026-ը այս տարի միավորում է գրականությունը, մշակույթն ու սպորտը՝ մեկ մեծ հարթակում։
Այցելուներին սպասում են գրքերի շնորհանդեսներ, հեղինակների հետ հանդիպումներ, համերգային ծրագիր, սպորտային ակտիվություններ և բազմաթիվ անակնկալներ։
Փառատոնի ամենասպասված իրադարձություններից մեկը լինելու է ֆուտբոլային աստղ Հենրիկ Մխիթարյանի հետ բացառիկ հանդիպումը։
Մասնակիցները հնարավորություն կունենան հանդիպել լեգենդար ֆուտբոլիստին, մասնակցել հարցուպատասխանին և ձեռք բերել անձամբ նրա կողմից մակագրված գրքերը։
Արդեն 5-րդ տարին անընդմեջ Evoca-ն մասնակցում է Newmag Summerfest-ին՝ յուրաքանչյուր տարի ներկայանալով նոր կոնցեպտով, յուրահատուկ տաղավարով ու անակնկալներով։
Այս տարի ևս բացառություն չէ․ Evocabank-ի տաղավարը կրկին կդառնա փառատոնի ամենաակտիվ կետերից մեկը։ Իսկ հատուկ սպորտի սիրահարների համար Evocabank-ը պատրաստել է նաև բասկետբոլի զոնա։ Հայաստանի բասկետբոլի հավաքականի սաները տաղավարում կանցկացնեն խաղեր, կկիսվեն իրենց փորձով, կսովորեցնեն բասկետբոլի հիմունքները և կմասնակցեն այցելուների հետ ինտերակտիվ մրցույթների։
Այցելուները հնարավորություն կունենան նաև մասնակցելու հետաքրքիր խաղարկություններին, որի ընթացքում կարող են շահել անակնկալ նվերներ։
Միացիր ամառվա ամենասպասված փառատոնին և բացահայտիր Newmag Summerfest 2026-ի գրական, մարզական ու ժամանցային աշխարհը Evoca-ի հետ։

Новости | 2026/06/26 17:09
27 июня в парке Ераз пройдет Newmag Summerfest 2026, который в этом году объединит литературу, культуру и спорт на одной большой площадке.
Посетителей ждут презентации книг, встречи с авторами, концертная программа, спортивные активности и множество сюрпризов.
Одним из самых ожидаемых событий фестиваля станет эксклюзивная встреча с футбольной звездой Хенриком Мхитаряном.
Участники смогут встретиться с легендарным футболистом, задать ему вопросы и приобрести книги с его автографом.
Уже пятый год подряд Evoca принимает участие в Newmag Summerfest, каждый раз представляя новую концепцию, уникальный стенд и сюрпризы.
В этом году стенд Evocabank снова станет одной из самых активных точек фестиваля. А для любителей спорта Evocabank подготовил баскетбольную зону. Игроки сборной Армении будут проводить игры, делиться своим опытом, обучать основам баскетбола и участвовать в интерактивных конкурсах с посетителями.
Посетители также смогут участвовать в интересных розыгрышах, в ходе которых можно выиграть сюрпризные подарки.
Присоединяйтесь к самому ожидаемому фестивалю лета и откройте для себя литературный, спортивный и развлекательный мир Newmag Summerfest 2026 вместе с Evoca.