Տավուշի մարզի դատախազությունը պետական (համայնքային) շահերի պաշտպանության հայց հարուցելու լիազորության շրջանակներում իրականացված ուսումնասիրության արդյունքում 2026 թվականի հունիսի 22-ին հայցադիմում է ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան ընդդեմ Մանվել Գրիգորյանի ընտանիքին պատկանող «Արա և Այծեմնիկ» ԲԲ ընկերության՝ Տավուշի մարզի Դիլիջան քաղաքի Մաքսիմ Գորկի 27 հասցեում գտնվող, 189 միլիոն 903 հազար դրամ շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքով անշարժ գույքի աճուրդն անվավեր ճանաչելու և անվավերության հետևանքներ կիրառելու պահանջով:
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2026 թվականի հուլիսի 1-ին հայցադիմումն ընդունել է վարույթ և կիրառել հայցի ապահովման միջոց՝ արգելելով «Արա և Այծեմնիկ» ԲԲ ընկերությանը ցանկացած եղանակով օտարել, գրավադրել վերոնշյալ անշարժ գույքը:

Прокуратура Тавуша подала иск в Антикоррупционный суд против компании «Ара и Айцменик», принадлежащей семье Манвела Григоряна, с требованием признать недействительным аукцион по продаже недвижимого имущества по адресу: г. Дилижан, ул. Максима Горького, 27, с кадастровой стоимостью 189 миллионов 903 тысяч драмов.
Антикоррупционный суд 1 июля 2026 года принял иск к производству и применил обеспечительные меры, запретив компании «Ара и Айцменик» отчуждать или закладывать указанное недвижимое имущество.