Տավուշի մարզի դատախազությունը պետական (համայնքային) շահերի պաշտպանության հայց հարուցելու լիազորության շրջանակներում իրականացված ուսումնասիրության արդյունքում 2026 թվականի հունիսի 22-ին հայցադիմում է ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան ընդդեմ Մանվել Գրիգորյանի ընտանիքին պատկանող «Արա և Այծեմնիկ» ԲԲ ընկերության՝ Տավուշի մարզի Դիլիջան քաղաքի Մաքսիմ Գորկի 27 հասցեում գտնվող, 189 միլիոն 903 հազար դրամ շուկայականին մոտարկված կադաստրային արժեքով անշարժ գույքի աճուրդն անվավեր ճանաչելու և անվավերության հետևանքներ կիրառելու պահանջով:
Հակակոռուպցիոն դատարանը 2026 թվականի հուլիսի 1-ին հայցադիմումն ընդունել է վարույթ և կիրառել հայցի ապահովման միջոց՝ արգելելով «Արա և Այծեմնիկ» ԲԲ ընկերությանը ցանկացած եղանակով օտարել, գրավադրել վերոնշյալ անշարժ գույքը:

The Prosecutor's Office of Tavush has filed a lawsuit in the Anti-Corruption Court against the company 'Ara and Aytsemenik,' owned by Manvel Grigoryan's family, demanding to annul the auction of real estate located at 27 Maxim Gorky Street in Dilijan, with a cadastral value of 189 million 903 thousand drams.
The Anti-Corruption Court accepted the lawsuit for consideration on July 1, 2026, and applied precautionary measures, prohibiting 'Ara and Aytsemenik' from alienating or mortgaging the aforementioned real estate.