«Դաշտոյան Մեդիքլ Գրուպ». Զարգացման ճանապարհ վստահելի գործընկեր Կոնվերս Բանկի հետ
Շուրջ երեք տասնամյակ՝ նույն հասցեում։ Սկզբում՝ ընդամենը մեկ ստոմատոլոգիական կլինիկա, իսկ այսօր՝ ժամանակակից բազմապրոֆիլ բժշկական կենտրոն։ «Դաշտոյան Մեդիքլ Գրուպ»-ի գրեթե 30 տարվա ճանապարհը լի է զարգացման, նորարարության և շարունակական առաջընթացի պատմություններով։
Այս տարիների ընթացքում «Դաշտոյան Մեդիքլ Գրուպ»-ում պահպանել են ամենակարևորը՝ պրոֆեսիոնալ մոտեցումը, իսկ հնարավորություններն ու ծառայությունների շրջանակը շարունակաբար ընդլայնվել են։ Այսօր բժշկական կենտրոնում գործում են ստոմատոլոգիայի, պլաստիկ և դիմածնոտային վիրաբուժության, բժշկական կոսմետոլոգիայի բաժանմունքները, թվային ատամնատեխնիկական լաբորատորիան, ինչպես նաև միջազգային բարձր չափանիշներին համապատասխան ախտորոշիչ ծառայություններ։ Վերջին սերնդի գերժամանակակից սարքավորումներով այստեղ իրականացվում են նաև ուլտրաձայնային և ռենտգեն հետազոտություններ։ Բժշկական կենտրոնը շարունակում է զարգանալ՝ ներդնելով նոր տեխնոլոգիաներ և ընդլայնելով մատուցվող ծառայությունները։
Այսպիսի զարգացումը, բնականաբար, պահանջում էր նաև զգալի ներդրումներ։ Նոր հիվանդանոցային մասնաշենքը պետք էր համալրել ժամանակակից բժշկական սարքավորումներով և անհրաժեշտ ենթակառուցվածքով։ Հենց այս փուլում էլ սկսվեց համագործակցությունը Կոնվերս Բանկի հետ։
Converse SME բիզնես ֆինանսավորման շրջանակում իրականացված ֆինանսավորման շնորհիվ բժշկական կենտրոնը համալրվեց նոր վիրահատարանով, գերժամանակակից վիրահատական սեղաններով, լուսային համակարգով, բժշկական կահավորմամբ և նորագույն սարքավորումներով։
Բժշկական կենտրոնի հիմնադրի խոսքով՝ հուսալի ֆինանսական գործընկեր ունենալը նման մասշտաբային զարգացման ծրագրերն իրականացնելու կարևոր նախապայմաններից է, իսկ վստահելի համագործակցությունն օգնում է ավելի արագ կյանքի կոչել ներդրումային ծրագրերը։

На одном и том же адресе уже почти три десятилетия. Сначала это была всего лишь одна стоматологическая клиника, а сегодня — современный многопрофильный медицинский центр. Путь «Даштоян Медикл Групп» почти за 30 лет полон историй о развитии, инновациях и постоянном прогрессе.
На протяжении этих лет «Даштоян Медикл Групп» сохраняла самое главное — профессиональный подход, а возможности и спектр услуг постоянно расширялись. Сегодня в медицинском центре работают отделения стоматологии, пластической и челюстно-лицевой хирургии, медицинской косметологии, цифровая зуботехническая лаборатория, а также диагностические услуги, соответствующие международным стандартам. Здесь также проводятся ультразвуковые и рентгеновские исследования с использованием новейшего оборудования.
Такое развитие, конечно, требовало значительных инвестиций. Новый корпус больницы нужно было оснастить современным медицинским оборудованием и необходимой инфраструктурой. Именно на этом этапе началось сотрудничество с Конверс Банком.
Благодаря финансированию в рамках программы Converse SME медицинский центр был оснащен новой операционной, современными операционными столами, световыми системами, медицинской мебелью и новейшим оборудованием.
Основатель медицинского центра отметил, что наличие надежного финансового партнера является важным условием для реализации таких масштабных проектов, а надежное сотрудничество помогает быстрее реализовать инвестиционные программы.