Coinbase-ի գլխավոր իրավաբան Պոլ Գրիվալը հեռանում է ընկերությունից
Coinbase-ի գլխավոր իրավաբան Պոլ Գրիվալը հեռանում է ընկերությունից, սակայն շարունակելու է որպես խորհրդական, ինչպես նա հայտարարեց հինգշաբթի օրը:
Գրիվալը հեռանում է, որպեսզի աշխատի ստարտափում, ըստ Coinbase-ի հինգշաբթի օրը տարածած հայտարարության: Մոլի Աբրահամը այժմ ղեկավարելու է ընկերության իրավաբանական թիմը որպես գլխավոր իրավաբան, իսկ Ռայան Վան Գրակը կդառնա փոխնախագահ:
«Coinbase-ի իրավաբանական թիմը ղեկավարելը մեր արդյունաբերության ամենամեծ պայքարի ընթացքում եղել է իմ վեց տարվա պաշտոնավարման ամենամեծ ձեռքբերումը», - ասաց Գրիվալը հայտարարության մեջ: «Մեր իրավաբանական հաղթանակները օգնեցին ապահովել, որ կրիպտո-ն ոչ միայն ունենա ապագա այս երկրում, այլ կարողանա նաև զարգանալ»:
Նրա հայտարարությունը շարունակվում է, որ նա կշարունակի որպես խորհրդական Coinbase-ին և կաշխատի Coinbase-ի վստահության գրանցման աշխատանքների վրա:
Աբրահամը Coinbase-ում է եղել 2021 թվականի մարտից, ղեկավարելով մի քանի իրավաբանական թիմեր որպես իրավաբանական վարչության փոխնախագահ: Նախկինում նա գլխավոր իրավաբան էր էլեկտրական թռչող մեքենաների ստարտափում:
Վան Գրակը, որը նախկինում գլխավոր իրավաբան էր Citadel Securities-ում, ղեկավարել է Coinbase-ի լայնածավալ դատական աշխատանքները:
Coinbase-ի ամենամեծ իրավաբանական պայքարը տեղի ունեցավ ԱՄՆ Securities and Exchange Commission-ի դեմ, որը 2023 թվականին դատական հայց ներկայացրեց ընկերության դեմ, պնդելով, որ այն գործում է որպես չգրանցված բրոքեր, մաքրման տուն և արժեթղթերի փոխանակում:

News | 2026/07/11 02:02
Coinbase's Chief Legal Officer Paul Grewal is leaving the company after its high-profile, years-long legal fight with U.S. regulators, and the U.S. exchange also announced further changes to its senior leadership.
Grewal is departing to work at a startup, according to a Thursday announcement from Coinbase. Molly Abraham will now lead the company's legal team as general counsel, and Ryan Van Grack will become vice chairman, in what's anticipated to be a broader and more public-facing role.
"Leading Coinbase's legal team through the biggest fight of our industry has been the single greatest achievement of my six-year tenure," Grewal said in a statement. "Our legal wins helped ensure crypto not only had a future in this country, but could flourish."
His statement continued on to say he would continue as an adviser to Coinbase, and would work on Coinbase's trust charter work through the Office of the Comptroller of the Currency.
Abraham has been at Coinbase since March 2021, running multiple legal teams as the company's vice president of legal. Prior to that, she was general counsel at an electric flying car startup.
Van Grack, a former general counsel at Citadel Securities, had led Coinbase's widespread litigation work.
Coinbase's biggest legal fight came from the U.S. Securities and Exchange Commission, which sued the company in 2023, alleging it was operating as an unregistered broker, clearinghouse and exchange for securities.