Coinbase-ի գլխավոր իրավաբան Պոլ Գրիվալը հեռանում է ընկերությունից
Coinbase-ի գլխավոր իրավաբան Պոլ Գրիվալը հեռանում է ընկերությունից, սակայն շարունակելու է որպես խորհրդական, ինչպես նա հայտարարեց հինգշաբթի օրը:
Գրիվալը հեռանում է, որպեսզի աշխատի ստարտափում, ըստ Coinbase-ի հինգշաբթի օրը տարածած հայտարարության: Մոլի Աբրահամը այժմ ղեկավարելու է ընկերության իրավաբանական թիմը որպես գլխավոր իրավաբան, իսկ Ռայան Վան Գրակը կդառնա փոխնախագահ:
«Coinbase-ի իրավաբանական թիմը ղեկավարելը մեր արդյունաբերության ամենամեծ պայքարի ընթացքում եղել է իմ վեց տարվա պաշտոնավարման ամենամեծ ձեռքբերումը», - ասաց Գրիվալը հայտարարության մեջ: «Մեր իրավաբանական հաղթանակները օգնեցին ապահովել, որ կրիպտո-ն ոչ միայն ունենա ապագա այս երկրում, այլ կարողանա նաև զարգանալ»:
Նրա հայտարարությունը շարունակվում է, որ նա կշարունակի որպես խորհրդական Coinbase-ին և կաշխատի Coinbase-ի վստահության գրանցման աշխատանքների վրա:
Աբրահամը Coinbase-ում է եղել 2021 թվականի մարտից, ղեկավարելով մի քանի իրավաբանական թիմեր որպես իրավաբանական վարչության փոխնախագահ: Նախկինում նա գլխավոր իրավաբան էր էլեկտրական թռչող մեքենաների ստարտափում:
Վան Գրակը, որը նախկինում գլխավոր իրավաբան էր Citadel Securities-ում, ղեկավարել է Coinbase-ի լայնածավալ դատական աշխատանքները:
Coinbase-ի ամենամեծ իրավաբանական պայքարը տեղի ունեցավ ԱՄՆ Securities and Exchange Commission-ի դեմ, որը 2023 թվականին դատական հայց ներկայացրեց ընկերության դեմ, պնդելով, որ այն գործում է որպես չգրանցված բրոքեր, մաքրման տուն և արժեթղթերի փոխանակում:

Главный юрист Coinbase Пол Гревал покидает компанию, однако продолжит работать в качестве советника, как он заявил в четверг.
Гревал уходит, чтобы работать в стартапе, согласно заявлению Coinbase, сделанному в четверг. Молли Абрахам теперь возглавит юридическую команду компании в качестве главного юриста, а Райан Ван Грак станет заместителем председателя.
«Руководить юридической командой Coinbase в ходе самой крупной борьбы нашей отрасли было величайшим достижением моего шестилетнего пребывания», - сказал Гревал в заявлении. «Наши юридические победы помогли обеспечить, чтобы крипто не только имело будущее в этой стране, но и могло процветать».
В своем заявлении он также отметил, что продолжит работать в качестве советника Coinbase и будет заниматься работой по доверию Coinbase через Офис контролера валюты.
Абрахам работает в Coinbase с марта 2021 года, руководя несколькими юридическими командами в качестве вице-президента по юридическим вопросам. Ранее она была главным юристом в стартапе по производству электрических летающих автомобилей.
Ван Грак, бывший главный юрист Citadel Securities, возглавлял обширные судебные дела Coinbase.
Самая большая юридическая борьба Coinbase произошла с Комиссией по ценным бумагам и биржам США, которая подала иск против компании в 2023 году, утверждая, что она работает как незарегистрированный брокер, клиринговый дом и биржа для ценных бумаг.